Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Černé divadlo Jiřího Srnce - Antología

27. červen 2016, 20:15
Černé divadlo Jiřího Srnce - Antología

Černé divadlo Jiřího Srnce (ve světě známé pod názvem Black Light Theatre Srnec) je první divadlem svého druhu na světě. Publiku se představilo v létě roku 1961, kdy sklidilo do té doby nevídaný ohlas na Mezinárodním festivalu v Edinburghu.

Jiřímu Srncovi (*1931) se podařilo vytvořit zcela originální nonverbální divadelní žánr, který od doby svého založení sklízí úspěchy nejen v České republice, ale na celém světě.

Představení souboru zhlédlo již více jak 5 mil. diváků a divadlo získalo nespočet světových ocenění. V roce 2011 byla Jiřímu Srncovi udělena medaile Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění a v roce 2014 pak získal evropskou kulturní cenu Trebbia za tvůrčí činnost.

Představení Antología je výběrem osmi scének z tvorby Black Light Theatre Srnec od doby jeho vzniku - např. Létající velocipéd, To jsou věci, Bílý Pierot v černém, nebo Týden snů.

Dozvíte se, co dělá vaše spodní prádlo, když se na něj zrovna nedíváte. Názorně vám předvedeme, že pouliční lampy dokáží být největším nepřítelem člověka. Přesvědčíme vás, že zvířata jsou mnohem inteligentnější, než jste mysleli. Připravte se zkrátka na to, že u nás není nic tak, jak byste čekali.

Nonverbální show plná chytrého humoru, tance a černodivadelního umění vás nejen dobře naladí, ale také ukáže, jak se vypořádat s některými vlastnostmi lidí, se kterými se dennodenně setkáváme.

Otvírací doba pokladny: denně od 10:00 do 20:00 (nebo do začátku posledního představení)

The Best of Black Light Theatre - Black Light Theatre of Jiri Srnec

Černé divadlo Jiřího Srnce

adresa: Palác Savarin, Na Příkopě 10, Praha 1
telefon: +420 774 574 475
email: [email protected]

www.srnectheatre.com