Apartmány U Aloise: v srdci Dolní Moravy

20. červen 2022, 0:07
Apartmány U Aloise: v srdci Dolní Moravy

V březnu roku 2022 jsem poprvé navštívil dům, který patří mezi pamětihodnosti Dolní Moravy. Vilu, nacházející se v klidné části obce u empírového kostela sv. Aloise, které se říká Velká Morava. Místo, které má svůj silný charakter, svoji jedinečnou identitu, neopakovatelnou atmosféru a kouzlo.

Kdysi tu bývala škola a školka, a tak místní budovu, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, dodnes nazývají starou školou. Běžně je to dnes milé označení pro poctivost a dobré vychování. Navíc mi právě ve zdejších končinách osud do cesty přivedl vzácné přátele, kteří spolu se mnou s neskutečným nasazením, pracovitostí a láskou začali o dům pečovat.

Během jednoho měsíce jsme se snažili zútulnit pro vás čtyři prostorné apartmány s veškerým potřebným zázemím. Školu vám připomenou jejich názvy, které zdědily na památku po původních ročnících.

Ve svých 74 letech jsem objevil další krásný a inspirativní kout naší vlasti. Šest kilometrů od nás pod vrcholem Králického Sněžníku pramení řeka Morava. Ta dala obci, nacházející se na rozhraní Orlických hor a Jeseníků, jméno. Její tok tvořil pár metrů od nás historickou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou. Část malebné Dolní Moravy spadá do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník.

Říká se, že dům bez lidí je jako zvon bez srdce. A že žádný dům není tak malý, aby nepojal mnoho přátel. Tak přijeďte odpočívat, užívat zážitků a objevovat spolu s námi.

Apartmány U Aloise

adresa: Velká Morava 38, Dolní Morava, 561 69
e-mail: [email protected]

telefon: +420 604 514 383

apartmanyualoise.cz