Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Výstava mapuje 100 let republiky očima žen

15. únor 2019, 15:05
Výstava mapuje 100 let republiky očima žen

Přijďte si do Muzea ve Šlapanicích u Brna zavzpomínat, poznat neobyčejné osudy českých žen 20. století a nechat se jimi inspirovat!

Výstava Očima ženy – Osudové i všední dny stoleté republiky v životě žen zachycuje proměny života žen za posledních sto let. Všímá si ženského emancipačního hnutí, připomíná první političky, ženy zapojené v odboji i ženy-umělkyně. Zmiňuje také řadu méně známých, ale pozoruhodných žen v našich dějinách, např. Inku Bernáškovou nebo Růženu Vackovou.

Uplynulých sto let vám přiblíží cenné archiválie i ženské časopisy, móda, domácí spotřebiče i výtvarná díla. V interaktivním obývacím pokoji se pak můžete vrátit do dob socialismu a vyzkoušet některou z oblíbených domácích zábav.

Výstava trvá do 10. března 2019, v sobotu 9. března proběhne její derniéra s bohatým programem. Od 14 do 18 hodin se budou konat tematické kreativní dílny, komentované prohlídky a také přednáška o módě s prezentací dobových modelů.

Více informací najdete na www.muzeumbrnenska.cz nebo na Facebooku.