Tip na vánoční dárek - Museum Kampa oslaví 20 let existence

11. prosinec 2022, 22:51
Tip na vánoční dárek - Museum Kampa oslaví 20 let existence

V příštím roce to bude 20 let, kdy paní Meda Mládková slavnostně otevřela galerii moderního umění v historické budově Sovových mlýnů v samém srdci Prahy. Za tu dobu se stihlo v Museu uskutečnit nespočet výstav předních českých i zahraničních mistrů, jakými jsou např. František Kupka, Alfons Mucha, Andy Warhol či Toyen, ale také těch méně známých, avšak o nic méně zajímavých umělců.

Bohatý program Musea

K výročí si Museum Kampa nadělí bohatý doprovodný program, kterým zavzpomíná na svou zakladatelku, ale také nastíní plány na příští desetiletí. Vedle toho bude v Museu k vidění stálá expozice věnována obrazům a kresbám Františka Kupky, který byl na počátku 20. století jedním z průkopníků abstraktního umění, ale také krátkodobým expozicím - v dubnu Rony Plesl představí své skleněné sochy, které byly součástí letošního benátského bienále, a v létě se uskuteční výstava módy a výtvarného umění 60. let, v níž získáte odpověď na otázku, jakým způsobem se tyto dva umělecké obory vzájemně ovlivňovaly.

Tip na vánoční dárek

Darujte sobě nebo svým blízkým členství v klubu přátel Musea Kampa a buďte u toho! Kromě celoročního vstupu na výstavy a další akce dostanete i pozvánky na vernisáže se samotnými umělci a mnoho dalších výhod. Kartičky klubu přátel jsou k dispozici v několika kategoriích za výhodné ceny na www.museumkampa.cz/klub-pratel.

1.4.2023 – 2.7.2023, 23:59
Rony Plesl patří k mezinárodně nejuznávanějším tvůrcům v oblasti skleněné plastiky. Jeho unikátní œuvre vyrůstá... více
1.2.2023, 10:00 – 31.12.2023, 20:00
Kolekce dvou význačných autorů českého původu, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, patří mezi nejdůležitější části sbírky... více