SPEJBL A HURVÍNEK SLAVÍ 90 LET OD VYDÁNÍ PRVNÍ DESKY

1. březen 2019, 12:41
SPEJBL A HURVÍNEK SLAVÍ 90 LET OD VYDÁNÍ PRVNÍ DESKY

Ve středu 27. února 2019 se uskutečnila v Divadle Spejbla a Hurvínka tisková konference spojená s oslavou devadesáti let od vydání první desky s nahrávkou Spejbla a Hurvínka a s křtem nového CD „Hurvínkův kouzelný gramofon“, které vychází 8. března.

Moderátorka Štěpánka Duchková představila společně s ředitelkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou nový projekt „Divadlo S+H školám“, zazněly aktuality o připravovaném Komedy Festu 2019 a také o chystaných oslavách 100. narozenin pana Spejbla v roce 2020. V neposlední řadě se představili tvůrci, jejž přiblížili technologicky unikátní představení pro dospělé Hotel Spejbl.

Ozdobou celého setkání bylo předání „Vzpomínkové šelakové desky u příležitosti 90. výročí spolupráce Divadla S+H a vydavatelství Supraphon.“

Akce vyvrcholila křtem nového alba „Hurvínkův kouzelný gramofon“, které vyjde 8. března u Supraphonu na CD i v digitálních formátech. CD do života přivítaly populární herečky: Vendulka Křížková, Lenka Zahradnická, Alice Bendová, Betka Stanková, Lejla Abbasová a operní zpěvačka Andrea Kalivodová.

Svoji zdravici nad novým CD pronesl hlasem Martina Kláska i loutkový pan Spejbl: „Já si přeju, aby ten už 90 let trvající dialog tady s tím mým klukem, který mě teda stojí nervy, trval ještě hodně dlouho a posluchače i nadále bavil!“