Skupina Vepřové Komety vydává debutové album „Funk ční ze mě“

2. říjen 2017, 22:53
Skupina Vepřové Komety vydává debutové album „Funk ční ze mě“

Česky zpívající funková formace z Prahy vydává dlouho očekávané debutové album, které pokřtí 14. října v Praze. Právě vychází single SISTA.

Kapela Vepřové Komety, která mísí funk, rock, reggae, i drum&bass, vydává své debutové album s názvem „Funk ční ze mě“. Přestože kapela působí na scéně již přes deset let, vydala řadu několik singlů a odehrála na 200 vystoupení po celé ČR, svého debutu se dočkala až nyní. Dlouho očekávané album, na kterém se podílel také skladatel a hudební producent Jan Balcar, pokřtí skupina Vepřové Komety 14. října 2017 ve Vinohradském pivovaru. Ochutnávkou z nové desky je singl SISTA, který právě vychází, a je k poslechu i stažení na  Soundcloud. Více informací na www.veprovekomety.cz.

Skupina Vepřové komety začala vystupovat již v roce 2004 jako dětská a posléze studentská kapela. S postupem let hráči společně propluli žánry folku, bigbeatu, punku, rock'n'rollu, reggae a funku. Debutové album „Funk ční ze mě“, které vychází v říjnu 2017 na labelu Championship music, vzniklo v létě 2017 v pražském Studiu Bros Jana Balcara a Rostislva Konaříka. Právě Jan Balcar, mimo jiné jedna z klíčových postav české funkové legendy Nukleární Vokurky, se kromě úlohy mistra zvuku chopil také role producenta alba. „Ačkoliv jsem se zařekl, že žádnou další práci už si do konce roku na triko nevezmu, Komety jsem nemohl odmítnout, protože je to povinnost vzhledem k vesmíru. Dravost. Takovej post-studentskej sničimseneserismus. Rozumíš, tomu se nesmí stát v cestě,“ vysvětluje spolupráci s kapelou Balcar. „Rád mažu muzikantům noty, a Komety jich hrajou hodně... Fuj, to jsem ale arogantní,“ sarkasticky dodává.

Vepřové Komety se inspirují jak v ryzím james-brownovském funku, tak i v kytarovějších Red Hot Chili Peppers. V jejich písních se mísí klukovská hravost, surrealistická poetika i český smysl pro humor. Na albu jsou ale také písně nesoucích se spíše v rytmu reggae nebo popovější „rádiovku“ Krotitel. Vše prostupují prvky jazzu, rocku, disca i drum&bassu.

Skupina vydala svůj první singl Jewel Queen v roce 2008 pod vedením Ondřeje Soukupa. O rok později přibylo EP Alena a v roce 2010 pak ještě jedno s názvem Hotel Budovatel. Od roku 2011, kdy kapela vyhrála soutěž Futureline a nahrála svůj zatím poslední single Odvěsna, se kapela zaměřila především na koncertování. Kapela tak se svým českým zpěvným a funkově energickým repertoárem sklidila úspěch v desítkách měst po celé ČR. V posledním roce se skupina soustředila zejména na přípravu debutového alba, které vedle aktuální tvorby obsahuje i oprášené verze starších písní.

Křest debutového alba Vepřových Komet proběhne 14. října od 20h v sále Vinohradského pivovaru v Praze. Hostem je mladá live-jazz-hip-hopové uskupení ShizzleOrchestra. Předprodej v síti GoOut a na webových stránkách kapely.

Rodný list alba:

Funk ční ze mě
Label: Championship music
Interpret: Vepřové komety

Jakub Jelínek (kytara-zpěv), Jan Jelínek (bicí), Jan Paukert (basová kytara), Jindřich Paukert (saxofon), Adam Weiss (sólová kytara), Matěj Drs (klávesy)

Rok vydání: 2017

Skladby:

 1. Kocour v botách
 2. Můj kamarád Boris
 3. Národní strom na čtyři
 4. Strážci funku
 5. Krotitel Salvador Gandhi
 6. Tentam je tam-tam
 7. Sista
 8. Odvěsna
 9. Těchtěl
 10. Chleba s džemem
 11. Mandarinková bábovka

Křest alba „Funk ční ze mě“, 14. 10. 2017 od 20.15, Vinohradský pivovar (Korunní 106, Praha 10)

FB událost – křest alba: www.fb.com/events/1536476823069796

Vstupné v předprodeji: 100 Kč pouze vstup, 200Kč vč. CD „Funk ční ze mě“

Předprodej na GoOut: http://bit.ly/2h7WWEn