Skupina United Flavour balancuje mezi žánry a na nové desce představuje vlastní sound

9. březen 2020, 12:06
Skupina United Flavour balancuje mezi žánry a na nové desce představuje vlastní sound

United Flavour vydávají dlouho očekávané album s názvem Here to Stay, k němuž vyráží na comebackové tour. Deska obsahuje celkem 13 písní, které mísí řadu hudebních žánrů od reggae až po hip hop a tradičně nechybí ani celá škála zahraničních hostů. CD vyšlo u labelu Batelier Records 14. února 2020, nabízí pozitivní vibes, energii i vlastní zvuk a snaží se podpořit vnitřní sílu jedince. 

O United Flavour bylo slyšet již v průběhu loňského roku, kdy se skupina pomalu vrátila zpět na koncertní podia, vystoupila na nejznámějších festivalech v Čechách i na Slovensku a vydala dva singly doprovázené videoklipy – Candela a No Voy A Cambiar, kterými zároveň uvedla nové album. 

Tvorba United Flavour má kořeny v reggae, ale je ovlivněna spoustou dalších hudebních vlivů jako například afrobeat, r`n`b, flamenco nebo hip hop. Stejně tak pestré je i novinkové CD.  „Reggae je stále populární, i když se to možná v Česku tolik nezdá. Má různé typy soundu, je tu africký sound, evropský sound, Británie vyvinula také specifický sound reggae, dost rozdílný od jamajského reggae. S United Flavour se celé ty roky snažíme přijít s naším vlastním unikátním zvukem. Jdeme svou vlastní cestou,” říká Djei Gogo (aka Maprodusah), producent, skladatel a zároveň baskytarista. „Pro nás úspěch nedefinuje návštěvnost lidí na koncertech. Pro nás je největší úspěch, pokud dokážeme svou nahrávkou ovlivnit lidi tak, že s ní budou žít.