Rozhovor s Igorem Timkem, No Name, pro festival Benátská! s Impulsem

3. duben 2019, 12:01
Rozhovor s Igorem Timkem, No Name, pro festival Benátská! s Impulsem

Rozhovor s Igorem Timkem, No Name, pro festival Benátská! s Impulsem

Igore, proč vy a letní festival Benátská! s Impulsem? Proč jste se rozhodli zde vystoupit, vypadá to, že se sem vracíte rád ?

Místa a města se stávají oblíbenými právě díky lidem, kteří nám jejich návštěvy zpříjemňují. V Liberci máme přátele a to nejen na festivalu Benátská! s Impulsem. Dokonce jsme nedávno stihli zaběhnout na hokejový zápas s nastávajícími manželi, jež mne požádali, abych je přijel oddat . Navíc historicky za zdejší „Tygry“ hráli mnozí Slováci: Radivojevič, Lašák … Takže je super vědět, že v Liberci jsou našinci bráni jako vlastní.

Vybavují se vám nějaké vzpomínky na vaše poslední zdejší vystoupení?

Ano, zmiňovaní hokejisti naběhli po koncertě do naší šatny, takže zábava byla nejen během hraní, ale i po něm …  

Na co se mohou diváci vašeho festivalového koncertu těšit?

Už teď mohu slíbit, že zahrajeme ty největší pecky. Ale definitivní playlist budeme znát až začátkem května, protože 11. dubna končíme Dermacol NO NAME Akustik Tour koncertem v pražském Fóru Karlín, čímž žije No Name aktuálně a kompletně. Pak si dáme dva týdny dovolené a v květnu si začneme pro návštěvníku festivalu Benátská! s Impulsem vymýšlet všechno možné i nemožné .

Naopak je vystoupení některého z vašich kolegů zde na festivalu, které si nenecháte ujít?

Vždy se snažíme si vychutnat koncerty kolegů. Alespoň ty, kteří hrají před námi a po nás. Když jsme na Benátské hráli naposledy, tak se nám přihodilo ale opačné garde … Kapela Status Quo nás prostřednictvím pořadatele festivalu požádala, abychom si s nimi vyměnili pořadí a vystoupili až po jejich koncertu, protože pospíchali s odjezdem mimo Českou republiku. Bylo logické, že jsme služebně starším a slavnějším kolegům vyšli vstříc. Nakonec jsme se ale po našem koncertě dozvěděli, že nikdo ze Status Quo neodjel hned, ale naopak si náš hudební set užili, podívali se na celý a natáčeli si ho, takže to potěší, že .

Máte nějaký vztah k Liberci či Libereckému kraji? Máte nějaký zážitek, který se k tomuto kraji váže?

Naše návraty do Libereckého kraje jsou opodstatněné. Nám se tady líbí! Máme odsud dlouholetého právníka, sjeli na lyžích mnohokrát Ještěd, odehráli koncerty v kulturáku, Areně i na Benátské.

Co je u vás nového, co chystáte?

Brzy se vrhneme do studia a budeme pracovat na našem dalším albu.

Jak si vysvětlujete obrovskou popularitu slovenských umělců – hudebníků, herců – v České republice?

Z  úhlu pohledu kapely No Name je to velmi pozitivní. Známe ale i další slovenské kolegy, kteří to u vás, za řekou Moravou, zkoušejí roky rokoucí a odezva je minimální nebo nulová. Čím si to vysvětlit? Je to alchymie, kterou nikdy nikdo dopředu přesně nenaplánuje. Univerzální recept na to jak uspět v Čechách neexistuje. No, my ho samozřejmě známe, ale návod je jen pojmenováním ingrediencí, ale je nutné je smíchat – to je to hlavní a v principu nejdůležitější.

Jak si představujete ideálně strávené léto a co na něm máte nejraději?

Jasně že nejlépe strávené léto je na festivalu Benátská, s dokonalým zázemím, bez mobilu, s pivečkem a za doprovodu skvělé hudby.

Jaké je vaše nejoblíbenější letní jídlo a pití?

Osobně jsem všežravec, a všepijec, takže na tuhle otázku odpověď nemám.

Jak nejraději trávíte volný čas?

S rodinou. Cokoliv, jakákoliv aktivita, ale s rodinou!!!!!

Co právě posloucháte a čtete?

Poslouchám všechno. Nevyhýbám se žádné hudbě. Aktuálně čtu od Gustava Husáka Vzestupy a pády – kniha, která je jakýmsi propletencem jeho životopisu, archivních materiálů z různých zdrojů a rozhovorů. Snažím se pochopit dobu minulou, prostředí a podmínky, za jakých okolností jsme byli schopni vykonávat tohle a tamto. Je zarážející, jak lidé hodnotí situace bez ohledu na to, v jakých podmínkách se museli v dané době rozhodnout ostatní.

Jaké povinnosti nemáte rád?

Říká se tomu sociální gravitace. Platit složenky, komunikace s úřady, byrokracie. Chápu, že je to nutné, ale právě tyto povinnosti mne doslova sráží k zemi.

Nejlepší rada, kterou jste kdy dostal?

Žij…a nech žít….

Mohl byste pozvat návštěvníky na festival Benátská! s Impulsem?

Pojďte