Rock for People oznámil další jméno: The 1975

17. únor 2016, 3:50
Rock for People oznámil další jméno: The 1975

Sex, Chocolate, Girls – to není populární životní motto ani název novinové rubriky, ale největší hity nejnovějšího programového přírůstku festivalu Rock for People. Do Hradce Králové na začátku července zamíří ostrovní indiepopový fenomén The 1975. Čtveřice muzikantů z Manchesteru v čele s bohémským floutkem Mattem Healym ovšem nepřijede s prázdnou, ale se zbrusu novým albem.  26. února totiž vyjde netrpělivě očekávaná deska s předlouhým názvem „I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it“, která naváže na jejich platinový debut. Hudební inspiraci čerpá z 80. let a kapela do ní podle vlastních slov přenesla zážitky a zkušenosti z posledních dvou let, které strávili koncertováním po celém světě.  Rozhodně se máme na co těšit.

Z garáže v Manchesteru do vyprodaných stadionů a na hlavní stage světových hudebních festivalů. Příběh téhle ostrovní party vypadá jako pohádka, o které sní všechny začínající kapely. Frontman Matty Healy, kytarista Adam Hann, baskytarista Ross MacDonald a bubeník Geroge Daniel spolu začali hrát už jako teenageři. Zpočátku spíše experimentovali, jak s vlastní muzikou, tak s názvy kapely, a budoucnost pro ně nevypadala nijak růžově. Pak v roce 2012 vydali své první EP s názvem „Facedown“ a tím se doslova přes noc začal psát úplně jiný příběh. Následovaly další tři EP „Sex“, „Music For Cars“ a „IV“, britské a americké turné, předskakování na koncertech Muse či Rolling Stones. Na podzim roku 2013 konečně spatřilo světlo světa plnohodnotné debutové album nazvané prostě a jednoduše The 1975. Deska, kterou koprodukoval Mike Crossey (spolupracoval například s Arctic Monkeys nebo Foals), se vyšplhala na první místo britské hitparády a od té doby jsou k nezastavení. V České republice se The 1975 s úspěchem představili už několikrát. Poprvé jako předskokani svých krajanů Two Door Cinema Club, podruhé už na samostatném – a beznadějně vyprodaném – koncertu v Rock Café.

22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 na tradičním místě v hradeckém Festivalparku. Jako jedni z headlinerů se do Festival parku po osmi letech vrátí legendární pop punkeři The Offspring, dále vystoupí Bullet for My Valentine, Five Finger Death Punch,  Enter Shikari, Royal Republic, Saul Williams, Ho99o9, Bazzookas a další.

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji až do 29.2. 2016 za cenu 1350 Kč. K dispozici je také speciální edice vstupenek pro juniory od 15 do 17 let za cenu 900 Kč. V prodeji jsou i vstupenky pro děti, seniory a držitele průkazu ZTP.