Přední česká funk rocková kapela J.A.R. oslaví v Sušici na hudebním festivalu Šumava Rock své 30 narozeniny!

12. červenec 2019, 12:14
Přední česká funk rocková kapela J.A.R. oslaví v Sušici na hudebním festivalu Šumava Rock své 30 narozeniny!

Jedna z největších a nejznámějších akcí na Šumavě, Šumava Rocks, bude na svém 24 ročníku hostit přední českou kapelu J.A.R., která slaví tento rok 30 let své existence.

Kde jinde by kapela měla oslavit své narozeniny než v Sušici, kde vznikly všechny jejich desky. Výjimečnost vystoupení zaručuje speciální narozeninový repertoár všech hitů včetně songů, které nikdy na žádném koncertě nezazněly!

J.A.R. je uskupení na české scéně vskutku originální ahrají zde jedni z nejlepších muzikantů u nás.Málokterá kapela má všechny texty v češtině, navíc ty JARovské si s češtinou doslova pohrávají. Sušice je a byla inspirační lokací, kde vznikaly všechny desky, kde probíhala soustředění, kde probíhaly nekonečné večírky atekly proudy alkoholu.

Kapela vzniklpřed třiceti lety vklubu U Holubů, legendární diskotéce v Praze na Smíchově, kde se dali dohromady Ota Klempíř a Michal Viktořík. Stačilo už jen, aby se přidal Roman Holý a prazáklad JARu byl hotov. Tříčlenná jednotka posílená o osobitý kytarový projev Miroslava Chyšky vystupovala v mlze a kouři na diskotékách a v klubech. Vznikly dvě první rap metalové desky se špetkou funky - Frtka (1992) a Mydli to! (1994), které natáčel i bubeník Bady Zbořil. Roman Holý začal oslovovat další muzikanty, čímž postupem času vznikla desetičlenná formace, ve které hraje J.A.R. dodnes: Filip Jelínek, Dan Bárta, František Kop, Radek Kašpar a Robert Balzar. Vznik další desky Mein Kampfunk (1997), která obsahovala takové hity jako Maksimig nebo Hnědojed, už reflektoval posun k funku. Homo Fonkianz (1999) se stala Zlatou deskou roku a byljiž vrcholem štěstí party v plné sestavě a vůbec všeobecného povědomí. Období další desky, Nervák z roku 2002, bylo nejtemnější etapou kapely. Přesto tuto „manželskou krizi“ Jaři přežili ve zdraví i přes dlouhý porod alba vznikly hity Metamegamastítko, Nuly, Náš klan nebo Jsem pohodlný. Natáčení CD Armáda špásu (2006) byla už disciplinovaná akce mužů v plné síle a album Dlouhohrající děcka z roku 2011 to jen potvrzuje. Za poslední desku, Eskalace dobra (2017), získali tři hudební ceny Anděl (album, skladba a skupina roku) a kapela J.A.R. tak ovládla udílení těchto hudebních cen.

Dvacátý čtvrtý ročník hudebního open airu Šumava Rocks bude tento rok dvoudenní! Letos nabízí kromě hudební produkce i mluvené slovo. Již tradičně v srdci Sušice na zeleném ostrově Santos 12. a 13.7.2019.

Cena vstupného v předprodeji: pátek 200 Kč, sobota 390 Kč, oba dny 450 Kč.

WWW.SUMAVAROCKS.CZ