Upozornění

Soutěžte s P&J Music o vstupenky na koncert AVISHAI COHEN TRIO.

Poznejte výjimečné rozhledny České republiky

2. únor 2021, 23:03
Poznejte výjimečné rozhledny České republiky

Jestliže patříte k nadšeným turistům a často se touláte po Česku, potom jste určitě narazili na spoustu rozhleden. Ty jsou pochopitelně dominantou vyvýšených míst, odkud je krásný výhled do krajiny. Právě rozhledny se v poslední době stávající cílem rozdílných cestovatelů, ať už jsou to mladí lidé nebo rodiny s dětmi. V každém kraji jich stojí spousta a mnohé z nich stojí opravdu za to.

Míříte do Jihomoravského kraje?

Pokud si plánujete dovolenou v Jihomoravském kraji, určitě stojíte o tipy na netradiční a zajímavé rozhledny, které vás osloví jak svou stavbou, výškou a situováním, tak nepochybně i výhledem. Rozhledny Jihomoravského kraje mohou být skutečně vysoké, což dokazuje šedesát metrů vysoký Minaret Lednice.

Pokud chcete spojit rozhled do dálky s poutavou stavbou, potom si vás získá Menšíkova rozhledna u Ivančic. Ta je situována v nadmořské výšce 450 metrů a její samotná výška je 22 metrů. Dohlédnout z ní můžete až na Bílé Karpaty. A v podobném duchu by šlo pochopitelně pokračovat. Zde máte několik dalších tipů.

  • Slunečná u Velkých Popovic
  • Rozhledna Hustopeče
  • Akátová věž
  • Rozhledna Maják

Přejeďte za výhledem do Zlínského kraje

Není to pochopitelně jen Jihomoravský kraj, který vám nabídne dostatek rozhleden k poznávání. Podobně na tom jsou i ostatní oblasti České republiky. Co byste řekli na rozhledny Zlínského kraje? Architektonicky propracovanou stavbou je kupříkladu Rozhledna Salaš. Vašemu oku by ale neměla uniknout ani Rozhledna Kelčský Javorník. Také v tomto kraji vás seznámíme s řadou ostatních lákavých cílů.

  • Rozhledna Maruška
  • Hostýn
  • Brdo
  • Jurkovičova rozhledna

Poslední jmenovaná Jurkovičova rozhledna potěší možná vaše děti, protože je stylizována v tradičním až pohádkovém stylu. Lidová architektura vychází z návrhu z roku 1896. A podobně zajímavé jsou i jiné rozhledny v České republice. Proto se nebraňte novému poznávání a okuste na vlastní oči i jiné cíle, než pouze hrady a zámky. Vězte, že české rozhledny ve vás zanechají spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků.