Písničkářka Kaczi přichází s albem NAHÁ

22. říjen 2021, 16:30
Písničkářka Kaczi přichází s albem NAHÁ

Živelná písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi navazuje na své debutové EP Polonahá plnohodnotnou deskou NAHÁ, která vyšla fyzicky i digitálně 13. října 2021. Ve stejný den proběhl také křest ve studiu S1 Českého rozhlasu v Ostravě v doprovodu řady známých hostů, kteří jsou s albem spjatí. Zpěvačka skrze svou vlastní tvorbu balancuje mezi folkem, popem a šansonem. O hudební produkci se postaral Lukáš Hradil. Své vizuální podoby se již brzy dočká singl  Dobrú noc z hôr, videoklip vyjde v listopadu.

Album NAHÁ je syrové, autentické a svébytné. Nabízí celkem 13 srdcových písní a dva bonusy. Kaczi čerpá ze sebe samé, pokouší se přenášet opravdovost, upřímnost a bezprostřednost. „Mám odvahu být sama sebou. Přeji si, aby každý tuto odvahu našel. Radostný zevnějšek je kontrastem niterných prožitků bolesti a zranění. Texty písní v sobě nesou též poslání naděje, svým způsobem chci říct, že i bolest je součástí našeho života a je třeba si ji prožít. Láska je hlavním tématem alba a zabývají se jí téměř všechny skladby. Já sama považuju lásku za podstatu našeho života a má několik podob. Milovat je pro mě důležité,“ komentuje Kaczi hlavní myšlenku desky.

Svou přirozenost zpěvačka s beskydskými kořeny nachází především v přírodě a jednoduchosti, lehkosti a radosti ze života, z čehož čerpá také cover CD i celý design bookletu. NAHÁ vyjadřuje především odhalení duše a niterních pocitů, nikoliv fyzickou nahotu.

Křest proběhl ve studiu S 1 Českého rozhlasu Ostrava. Mezi hosty se objevili muzikanti, kteří se autorsky podepsali v jednotlivých písních – Matěj Drabina, Krystian Danel, Juraj Hnilica, Matyáš Hradil, Lucie Merta Kouláková, Daniel Cieslar. A samozřejmě nechyběl ani producent nového počinu Lukáš Hradil.

FOTO: Radim Kolibík