Písničkář Pokáč vypustil nový videoklip k songu Matfyzák na disku

4. červen 2019, 15:08
Písničkář Pokáč vypustil nový videoklip k songu Matfyzák na disku

Folkový zpěvák Pokáč před pár dny vydal své druhé album „Úplně levej“ a hned zveřejnil i svůj zbrusu nový videoklip k songu z tohoto alba „Matfyzák na disku“.

Videoklip má po čtyřech dnech od zveřejnění na YT téměř čtvrt milionu zhlédnutí. Hlavní postavu studenta si zahrál sám Pokáč a role sličné svůdkyně se ujala blogerka a modelka Natálie Kotková.

„Matfyzák na discu“ vypráví romanticko-erotický příběh klasického studenta této univerzity, jeho strasti a úvahy při poznávání dosud nepoznaného oboru, kterým jsou žádoucí ženy. A jak už je u Pokáče zvykem nechybí v textu nadsázka, humor
a sarkasmus. „Písnička Matfyzák vznikla asi za hodinu. Prostě jsem si sedl a řekl si, že něco napíšu a podle prvních reakcí posluchačů si myslím, že se lidem líbí,“ uvedl Pokáč.

Na trochu nezvyklém místě pro matfyzáky, na diskotéce, osloví dívka (Natálie Kotková) Pokáče s příslibem vášnivé noci. Student s ledvinkou si sice umí poradit s kdejakými početními příklady, ale tato situace je pro něj velkou neznámou. Sexy blondýnka si s ním ale umí poradit a odvede ho k sobě do pokoje. Tuto situaci ale ve škole ještě neprobírali, a tak neví, co má čekat. „Místo důkazu Gaussova vzorce vybalila na mě svoje prsní dvorce“, zpívá Pokáč v dívčině pokoje, kde si užijí vášnivou noc a příjemné ráno. „Natáčení bylo naprosto super, stejně jako Pokáčova písnička, u které jsem se moc pobavila. Byla jsem skvělá banda a já doufám, že si ještě někdy podobnou roli zahraju,“ uvedla Natálie.

Pokáč je populární folkový zpěvák, mnohými označován za „Jarka Nohavicu Youtubové doby“ vyniká svými mimořádně vtipnými a nápaditými texty, které zhudebňuje nejen v rámci svých desek. V roce 2017 získal nominaci jak na Objev roku v anketě Český slavík, tak na Objev roku v anketě Anděl, čímž upevnil svoji významnou pozici na české hudební scéně. Mezi fanoušky jsou také velice oblíbené jeho online streamy na Facebooku a Instagramu, nicméně živé koncerty jsou stále nejoblíbenější. Aktuálně je na trhu druhé CD s názvem „Úplně levej“ a kvapem se blíží Pokáčův největší koncert ve Foru Karlín, který se uskuteční 24. 10. 2019.