Písničkář Petr Lüftner představuje nový singl a videoklip z připravovaného alba

26. květen 2018, 9:23
Písničkář Petr Lüftner představuje nový singl a videoklip z připravovaného alba

Český zpěvák, skladatel a hráč na akordeon Petr Lüftner natáčí v současné době, pod vedením producenta Ondřeje Škocha, který dlouhou dobu působil v kapele Chinaski, své druhé studiové album.

Když se řekne písničkář, tak si spousta lidí vybaví týpka s kytarou, jenže tak to nemusí být. Hlavním rozpoznávacím znakem Petra Luftnera, jako hudebníka, je hra na tahací harmoniku. Jedním z jeho muzikantských cílů je představit akordeon i mladší generaci.

„Spousta lidí má tento nástroj stále zafixován jako něco, co patří jen do hospody, jenže tak to není.

Já se snažím dokazovat, že tahací harmonika je neprávem opomínaný nástroj. Díky Ondrovi Škochovi jsme připravili docela jiný zvuk akordeonu, než který jsou lidé zvyklí slýchat. Myslím, že se nám jeho zvuk povedlo naplnit k maximální spokojenosti“.

Právě v těchto dnech dokončuje Petr Lüftner, v nahrávacím studiu Good Day Records a to pod vedením Jiřího Maška a producenta Ondřeje Škocha (ex Chinaski), své druhé studiové album. 

Právě z této chystané desky je i první singl a videoklip s názvem Celebrity, jejímž autorem je sám Petr.

Skladba Celebrity poukazuje na současnou neřest především mladších lidí, kteří často žijí svým imaginárním obrazem, pod jakousi maskou a zapomínají na to, čím skutečně jsou.

Videoklip Celebrity naleznete zde: https://youtu.be/omVtraE7Is8