Pár nevinných řádků na Facebooku odstartuje katastrofický scénář. Právě vychází nový román oblíbené britské spisovatelky Lucy Dawson TEN, KDO ODEŠEL

20. únor 2015, 13:32
Pár nevinných řádků na Facebooku odstartuje katastrofický scénář. Právě vychází nový román oblíbené britské spisovatelky Lucy Dawson TEN, KDO ODEŠEL

Britské spisovatelce Lucy Dawson vychází v češtině již druhý román. Nese název TEN, KDO ODEŠEL a je zařazen do edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy z nakladatelství DOMINO.

Lucy Dawson bravurně vyvrací domněnku, že román napsaný ženou pro ženy je lehké odpočinkové čtení se šťastným koncem. Její knihy bývají přesně opačné: každou z nich se táhne temná dějová linka a po dočtení poslední strany se budete cítit všelijak, jen ne radostně. Její hrdinové zažívají věci, které se můžou stát každému z nás. Stačí však docela málo a zprvu banální situace se zamotá do neřešitelné změti. Člověk pak stojí a diví se: opravdu se tohle všechno děje právě mně? A jak se to vlastně mohlo stát? Kdy se to zvrtlo?

Lucy Dawson TEN, KDO ODEŠEL

Po přečtení této knihy už pro vás Facebook nikdy nebude tím co dřív.

Molly Greeneová má všechny důvody být se svým životem spokojená. Nechce nic měnit. Chce, aby všechno zůstalo tak, jak je. Její manžel Jack má jiný názor. Rád by založil rodinu, ale Molly se zdráhá. Neschopnost shodnout se na tak zásadním rozhodnutí začne nahlodávat doposud fungující vztah. Rozčarování narůstá na obou stranách.

V náhlém hnutí mysli se Molly rozhodne pro malou revoltu: pošle zprávu bývalému příteli. Co na tom, že nezávazně pozdravíte člověka, se kterým jste pár let sdíleli život? Jste přece dospělí a víte, co děláte. Nebo si to aspoň myslíte.

Molly svého unáhleného činu brzy lituje. Ani v nejhorším snu by ji nenapadlo, jakou lavinu událostí ona zdánlivě nevinná zpráva spustí. Z Mollyina poklidného života se postupně stává peklo a z ní samotné aktérka dějů, na které nemá žádný vliv...   

Román TEN, KDO ODEŠEL přeložila z originálu The One That Got Away Dita Kelbelová. Kniha vychází v edici Inteligentní romány pro inteligentní ženy nakladatelství DOMINO ve středu 25. února 2015.

Lucy Dawson, která se živí psaním knih a jako novinářka, začínala jako editorka dětského časopisu. Její knihy vyšly kromě její domovské země také v USA, Francii, Číně, Rusku, Španělsku, Německu, Itálii, Brazílii, atd. Žije v Exeteru se svou rodinou a momentálně dokončuje rukopis další knihy.

Další aktuální novinky nakladatelství DOMINO:

Pomsta, Martina Cole,edice Napětí, vyšlo 11. 2. 2015
Kavárna na pláži, Lucy Diamond, edice Romantika, vyšlo 28. 1. 2015

Hořící drát, Jeffery Deaver, edice Napětí, vyšlo 21. 1. 2015