Nevíte, co s dětmi po prázdninách? Zabavte je v České filharmonii

19. srpen 2014, 10:09
Nevíte, co s dětmi po prázdninách? Zabavte je v České filharmonii

Česká filharmonie pořádá již od září dva cykly koncertů pro rodiče s dětmi. Konají se zpravidla v neděli dopoledne v pražském Rudolfinu.

První šestidílná série Filharmonici na pokračování aneb Orchestr na kusy se zaměřuje na představení jednotlivých hudebních nástrojů. Druhá řada Filharmonici na pokračování aneb Jak je neznáte ukáže členy orchestru v neobvyklém hudebním žánru (lidová hudba, jazz, barokní hudba). V obou programech vystupují sólisté, hráči České filharmonie sdružení do komorních souborů a hosté. Vstupenky jsou k dispozici ve formě zvýhodněného abonmá nebo jednotlivě. Ceny se pohybují od 150 do 200 Kč, abonmá na cykly pak mezi 300 až 900 Kč.

Již první zářijovou neděli se mohou rodiče s dětmi ve věku od 5 - 12 let vypravit na první koncert šestidílného cyklu Filharmonici na pokračování aneb Orchestr na kusy. Nejen že Česká filharmonie pro velký zájem tuto sérii koncertů opakuje, ale navíc ji přesunula z menší Sukovy síně do reprezentativní síně Dvořákovy. Děti budou postupně poznávat jednotlivé hudební nástroje symfonického orchestru. Ty jim představí přední hráči České filharmonie, jejich komorní soubory a hosté. V programu účinkují např. harfistka Jana Boušková, hornista Radek Baborák, pozounisté nebo bicisté. Koncerty se konají ve Dvořákově síni od září do června vždy v neděli, resp. dvakrát v sobotu od 10:30 hodin. Program trvá 60 minut a je určen pro děti od 5 - 12 let. Ceny vstupenek činí 150 až 200 Kč. Šestidílné abonmá se pohybuje od 700 do 900 Kč. Děti do 15 let mají 50% slevu.

Ve zcela novém čtyřdílném cyklu Filharmonici na pokračování aneb Jak je neznáte zazní v podání filharmoniků pro ně netypické tóny irské, barokní, jazzové či moravské lidové hudby. Czech Philharmonic Jazzband nebo Cimbálovou muziku České filharmonie by byla škoda minout. Pořady probíhají v Sukově síni od října do května vždy v neděli od 10:30 hodin. Program trvá 60 minut a je určen pro děti od 5 do 12 let. Ceny vstupenek činí 100 Kč (děti) a 200 Kč (dospělí). Čtyřdílné abonmá pro děti stojí 300 Kč, pro dospělé 600 Kč.

Česká filharmonie nabízí rezervace a prodej vstupenek online, přes zákaznický servis na adrese [email protected] nebo na pokladnách v Rudolfinu.