N.O.H.A. vydává klip k singlu When the Summer Comes s pěveckým debutem Philipa Nohy

13. srpen 2019, 11:33
N.O.H.A. vydává klip k singlu When the Summer Comes s pěveckým debutem Philipa Nohy

Kapela N.O.H.A. pracuje na novém albu a po delším čase dává o sobě vědět singlem a klipem s příhodným názvem When the Summer Comes, který na Youtube vyšel 8. srpna.

Poprvé se pěveckého partu zhostil kapelník Philip Noha, který objasňuje, jak k tomu došlo: „Skladbu jsem plánoval jako obvykle pro náš vůdčí pěvecký tandem, zpěvačku Kaiu Brown a MC Chevyho, ale ani jednomu tónina a poloha hlasu nějak nesedla, tak se kapela usnesla, že to tedy nazpívám sám,” říká Philip a dodává s úsměvem: „No a v klipu mne čekal i herecký debut, snad jsem to zvládl dobře.” 

Dodejme, že i tuto úlohu pojal zakladatel a šéf kapely velmi zodpovědně: Na roli nevidomého muže, vracejícího se na místa, která znal v dobách, kdy ještě viděl, se připravoval ve spolupráci s odborníky a nevidomými, již ho odborně vyškolili. Dozvěděl se například, jak se nevidomý člověk v určitých situacích chová a k čemu upíná svoje fungující smysly. Jak se tohoto nelehkého úkolu Philip Noha zhostil, můžou nyní posoudit fanoušci kapely sami. Autory videoklipu jsou Max Mráz a Windsens Production. N.O.H.A  je stále plná energie, čile koncertuje na festivalech i v klubech doma i v zahraničí a připravuje materiál pro novou desku, další singl a klip plánuje na podzim.

Kosmopolitní kapela N.O.H.A. (Noise Of Human Art) se na scéně objevila v roce 1995 a od té doby se propracovala mezi elitu evropské hudební scény. Její unikátní, energií sršící fúze drum and bassu a world music, kterou muzikanti nazývají s nadhledem “ethno-bass”, dokáže roztančit auditoria na festival i v klubech napříč Evropou. Na kontě má několik studiových alb a výrazné hity jako Balkan Hot Step, Dinero, Tu Café.  Základní sestavu kapely tvoří spoluzakladatel projektu, textař, zpěvák a raper Chevalier “MC Chevy” Hadley z amerického New Yorku,  jeho krajanka zpěvačka Kaia Brown z Washingtonu D.C., zakladatel a autor celého projektu, skladatel a saxofonista (a nyní také zpěvák) Philip Noha, kontrabasista Jaroslav “Jatrabass” Kovařík a fenomenální bubeník Thom Herian.