Muzeum Karla Zemana uvítalo čtvrtmiliontého návštěvníka

25. únor 2019, 15:08
Muzeum Karla Zemana uvítalo čtvrtmiliontého návštěvníka

V neděli 24. února uvítalo pražské filmové Muzeum Karla Zemana svého čtvrtmiliontého návštěvníka. Stal se jím šestiletý Toník z Křince, který navštívil muzeum se svou maminkou a prarodiči. Toníkova rodina dostala od muzea speciální dárky, včetně unikátní zlaté vstupenky.

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Na české kulturní scéně působí muzeum už sedmým rokem a je jedním z prvních objektů v celé České republice se stálou expozicí zabývající se českým filmem. Za dobu své existence si dokázalo vybudovat pevnou pozici mezi pražskými i celostátními kulturními institucemi a prosadit se v podvědomí lidí. O tom svědčí i návštěvnické jubileum čtvrtmiliontého návštěvníka, které padlo během minulého víkendu.

Šťastným čtvrtmiliontým návštěvníkem se stal šestiletý Toník Horák, který přijel se svou rodinou do muzea z Křince z okresu Nymburk. Podle slov jeho maminky Jany navštívili muzeum, protože dostali dárkovou vstupenku k Vánocům.

Toníkova rodina dostala od muzea unikátní zlatou rodinnou vstupenku s doživotním volným vstupem, edicí osmi DVD s filmy Karla Zemana a knihu Karel Zeman a jeho kouzelný svět. „Chtěli jsme toto báječné jubileum patřičně oslavit a poděkovat hlavně těm, bez kterých by to nešlo – našim návštěvníkům,“ komentuje dárek Kateřina Kuthanová, PR & Marketingová Manažerka Muzea, a dodává, že „Muzeum Karla Zemana je nedílnou součástí filmového muzejnictví už sedmým rokem a má za sebou prokazatelné výsledky ve filmovém vzdělávání i celkové kulturní osvětě. A to je rozhodně něco, co stojí za oslavu! Navíc ještě, když se čtvrtmiliontý návštěvník jmenuje stejně jako jeden z nejznámějších hrdinů filmů Karla Zemana – Toník (Baron Prášil).“

O Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana se za dobu svého téměř pětiletého působení nesmazatelně zapsalo na mapu kulturních institucí v metropoli. Za svůj cíl si klade představit celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Expozice mapuje Zemanovu tvorbu od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Podstatná část muzea je pak věnována jeho nejzásadnějším filmům – Cestě do pravěku, Vynálezu zkázy a Baronu Prášilovi.

Muzeum je unikátní svým hravým pojetím – nabízí vám možnost se zapojit a vyzkoušet si na vlastních fotoaparátech a videokamerách trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.