Letní scéna Divadla Bolka Polívky nabídne na Biskupském dvoře představení i koncerty

7. červen 2019, 12:49
Letní scéna Divadla Bolka Polívky nabídne na Biskupském dvoře představení i koncerty

Již v pořadí čtvrtý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky proběhne od 22. července do 3. srpna v Brně, tentokrát opět v prostředí Biskupského dvora Moravského zemského muzea.

Program nabídne oblíbené divadelní inscenace, jakými jsou například Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Šašek a syn, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, a také koncerty Jana Budaře, Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers i Hany a Petra Ulrychových. Nově se letos také Letní scéna Divadla Bolka Polívky „rozšíří“ do dvou dalších měst. Ještě před brněnskou „štací“ budou mít diváci možnost od 10. do 13. července navštívit vybraná představení v mikulovském amfiteátru, později od 3. do 8. srpna se pak Letní scéna přesune na nádvoří zámku do Slavkova u Brna. Předprodej vstupenek je možný v pokladně divadla a také online prostřednictvím sítě GoOut.

Na Biskupském dvoře v Brně se postupně od 22. července do 3. srpna odehrají představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho tradičních partnerů: Divadla Studio DVA, Divadla na Fidlovačce a společnosti StageArtCZ. Program zahájí představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kdy dojde k jedinečnému propojení herců z brněnské verze inscenace (Bolek Polívka, Pavel Liška, Sara Venclovská) a z verze legendárního Činoherního klubu (Jaromír Dulava, Otmar Brancuzský). V dalších dnech bude pro diváky uvedena Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo divácký hit The Naked Truth – Odhalená pravda. Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers a také vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory.

 

PROGRAM LETNÍ SCÉNY DIVADLA BOLKA POLÍVKY V BRNĚ (22. 7. -  3. 8.)

 1. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
 2. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
 3. 7. Horská dráha
 4. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech
 5. 7. Lordi
 6. 7. KONCERT: Hana a Petr Ulrychovi
 7. 7. KONCERT: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
 8. 7. The Naked Truth – Odhalená pravda
 9. 7. KONCERT: Jan Budař – Seznamme se
 10. 7. Sex pro pokročilé
 11. 8.  Sex pro pokročilé
 12. 8. Výjimečný stav
 13. 8. Šašek a syn

 

PROGRAM LETNÍ SCÉNY V MIKULOVĚ – AMFITEÁTRU (10. 7. - 13. 7.)

 1. 7. Šašek a syn
 2. 7. Šašek a syn
 3. 7. Srnky
 4. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

 

PROGRAM LETNÍ SCÉNY NA NÁDVOŘÍ ZÁMKU SLAVKOV– AUSTERLITZ (6. 8. - 8. 8.)

 1. 8. DNA
 2. 8. DNA
 3. 8. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Začátky představení i koncertů jsou ve 20.00 hodin. Změna programu vyhrazena.

Partneři Letní scény jsou: statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Mikulovská rozvojová, Zámek Slavkov – Austerlitz, tiskárna Helbich, Moravské zemské muzeum, SNIP & CO, Rosound, pivovar Kamenice, rádio Krokodýl a Free, Rengl, Eurozprávy a Railreklam.