Kamila Nývltová vyzývá talentované zpěváky k přihlášení do soutěže

21. listopad 2014, 13:50
Kamila Nývltová vyzývá talentované zpěváky k přihlášení do soutěže

Již 9. ročník celostátní pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ vyhlášen.

Od začátku listopadu se mohou začínající zpěváci hlásit do stále populárnější pěvecké soutěže s mezinárodní účastí ČESKO ZPÍVÁ 2015, a získat tak šanci předvést svůj talent před odbornou a hvězdnou porotou a zařadit se po bok úspěšných účastníků předchozích ročníků soutěže, jako jsou například Eva Matějovská, Michal Horák, Michal Šeps, Diana Kalashová nebo Markéta Konvičková. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2015.

ČESKO ZPÍVÁ je moderně pojatá pěvecká soutěž pro začínající zpěváky – děti, mládež i dospělé -, která se s každým svým dalším ročníkem rozrůstá, a nabízí tak soutěžícím stále větší prestiž a možnosti podpory budoucí profesionální pěvecké kariéry těm nejlepším. Hlavním cílem ČESKO ZPÍVÁ 2015 nadále zůstává podpořit pěvecký talent dětí a mládeže - objevit nové talenty a dát jim možnost prosadit se. Úspěšní účastníci mohou získat mimo jiné studiovou nahrávku, profesionální fotografie, poradenství v oblasti hudební produkce, zastoupení uměleckou agenturou, originální kovanou sošku z dílny uměleckého kováře, atraktivní věcné ceny od partnerů soutěže, či možnost veřejně prezentovat svůj talent.

Patronkou soutěže je již tradičně mladá zpěvačka s jedinečným hlasovým projevem Kamila Nývltová, sólistka Hudebního divadla Karlín, divadla Broadway a divadla Hybernia v Praze, které samotné podobná pěvecká soutěž pomohla odstartovat její úspěšnou kariéru. Dnes Kamila Nývltová vystupuje v hlavních či významných rolích v nejoblíbenějších muzikálech, jako jsou například Kleopatra, Dracula či Aida, a mezi další významné milníky její stoupající kariéry dále patří například velmi úspěšné vánoční CD „Vánoční dárek“ či v nedávné době představený nový singl a klip "Jsem to já“. V současné době také připravuje velký vánoční koncert „Věřím andělům“, na kterém se svými hosty Josefem Lauferem, Lindou Finkovou a Ondřejem Rumlem zazpívá na podporu domovů pro seniory.

„Jestli hezky zpíváte a chtěli byste se zpěvu věnovat, tak neváhejte a přihlaste se do ČESKO ZPÍVÁ 2015,“ vzkazuje Kamila Nývltová nadaným zpěvákům a dodává: „Získáte skvělou zkušenost, otrkáte se, budete si moci vyzkoušet, jaké je to zpívat veřejně, a vyslechnout si názor profesionála. To vše vás může posunout dát. Navíc jednou z výher pro ty nejúspěšnější je profesionální studiová nahrávka, což se leckdy nepoštěstí ani dětem na konzervatoři.“

Do ČESKO ZPÍVÁ 2015 se mohou zájemci přihlásit pomocí jednoduché elektronické přihlášky, kterou naleznou na stránkách soutěže (www.cesko-zpiva.cz/cs/prihlaska). Jsou zde také kompletní pravidla (www.cesko-zpiva.cz/cs/pravidla). Přihlašovat se lze do jedné ze tří věkových kategorií: 9 - 14 let, 15 - 26 let a nad 26 let. Posledně jmenovaná kategorie se poprvé objevila v loňském ročníku soutěže a tato novinka se setkala s velkým úspěchem.

Ze všech přihlášených soutěžících, kteří splní podmínky, vybere odborná porota postupující do výběrových kol, která proběhnou 11. a 12. února 2015 v Praze a Olomouci. Zde již budou soutěžící zpívat živě. Ti nejlepší se prozpívají do semifinále, které se koná 17. dubna ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Deset nejlepších z každé kategorie se pak utká ve velkém veřejném finále opět v Trutnově. Pro věkové kategorie 9 – 14 let a nad 26 let veřejný soutěžní koncert proběhne ještě 17. dubna, soutěžící v kategorii 15 – 26 budou bojovat o vítězství o den později. Chybět nebude ani CENA INTERNETU, ve které si svého vítěze zvolí laická veřejnost, a další mimořádné ceny.

Pěvecké výkony hodnotí odborná porota složená z producentů, manažerů, hudebních profesionálů a celebrit. Jako každý rok, i letos v ní zasednou odborníci a známé tváře, populární osobnosti české hudební scény. V minulých ročnících podpořili prestiž soutěže svou účastí například profesor zpěvu Eduard Klezla, hudební producent Milan Herman, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvák Bohouš Josef, zpěvák a moderátor Zdeněk Podhůrský, zpěvák Tomáš Savka, zpěvačka Renata Drössler, zástupci Českého rozhlasu a další.