Jedete na dovolenou? Myslete na pojistku!

23. červen 2022, 13:51

Začínáte se připravovat na dovolenou a přemýšlíte, co všechno ještě musíte pořídit? Kufr máte, na seznamu potřebných věcí pracujete a postupně je dokupujete. Stejně tak opalovací přípravky a léky do cestovní lékárničky. A co pojištění? To už máte?

Zavazadlo

Bez pojištění se nikam nevydávejte

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí při každé cestě, je jedno, zda je vaším cílem moře v Chorvatsku, rybník v jižních Čechách, sjezdovky v Alpách nebo exotické Thajsko. Jeho sjednání vám zabere pár minut, zvládnete to online a ušetříte si hromadu starostí.

Když se řekne cestovní pojištění

Na dovolenou se všichni těšíme celý rok a chceme si ji užít. Jak by také ne? Na pár dní pustit z hlavy všechny starosti všedních dní, odpočinout si, užívat si klidu. Vždyť to je přece jako sen. I během dovolené se ale může stát hromada věcí, které nám přivodí neklidné spaní. Aspoň některé z nich může vyřešit cestovní pojištění, které nás ochrání před finančními dopady možných škod.

Proto čemu vás cestovní pojištění může ochránit?

Možná si říkáte, že řešit nějaké extra pojištění je ztráta času, máte přece cestovní pojištění ke kartě a Evropský průkaz pojištění.

To ale mnohdy nestačí, protože cestovní pojištění ke kartě mívá nízké limity pojistného plnění a na ošetření v zahraničí na zdravotní průkazku se taky tak úplně spoléhat nedá. Sice vás ošetří, ale možná budete muset doplácet. O tom, že nebudete moci do soukromého zařízení ani nemluvíme.

Víte, že výši pojistných limitů je dobré přizpůsobit tomu, kam vyrážíte? Na dovolenou u moře v Evropě by pojistné limity měly být aspoň ve výši 3 miliony Kč, na dovolenou na horách nebo mimo Evropu chtějte radši aspoň 5 milionů korun.

Relax

Základem je pojištění léčebných výloh

I na dovolené můžete onemocnět nebo si přivodit úraz. Jeho finanční dopady nejsou zrovna malé, léčba v zahraničí může vyšplhat i do výše několika milionů korun.

Oceníte i non-stop asistenční služby

V rámci cestovního pojištění budete mít k dispozici nepřetržitě „přítele na telefonu“ v rodném jazyce. To vás uklidní, navíc vás asistent pomůže s cizojazyčnou komunikací, pomůže najít nejbližší zdravotnické zařízení, poradí, jak postupovat.

Fajn je i úrazové připojištění

Jak zmiňujeme už výše, úrazy se mohou stát i během dovolené. Když v jejich důsledku nemůžete pár týdnů třeba chodit do práce, je to nepříjemné i finančně. Díky úrazovému pojištění dostanete za každý den léčení úrazu aspoň nějakou tu korunu. A to se počítá.

Nepodceňujte ani pojištění odpovědnosti

Je to mžik, kdy se na sjezdovce srazíte nedopatřením třeba s lyžařem, výsledkem ale je škoda, která vás bude stát hodně peněz, klidně i miliony. Může jít jak o materiální škodu, tak o újmu na zdraví. Když pojištění odpovědnosti zahrnete do cestovního pojištění, můžete být klidní. Ale pozor! Vztahuje se jen na škody, které jste způsobili nechtěně.

Sjednat si můžete i pojištění zavazadel a pojištění storna

Dalším připojištěním, které si k cestovnímu pojištění můžete sjednat, je pojištění storna zájezdu (kdybyste z vážných důvodů na dovolenou nemohli odjet), nebo pojištění zavazadel (kdyby se vám kufr ztratil nebo vás někdo okradl).