Jamaron nahráli nový singl v pokojíčku a klip jim natočili teenageři

15. červenec 2019, 14:04
Jamaron nahráli nový singl v pokojíčku a klip jim natočili teenageři

Skupina Jamaron představuje nový singl Úhel pohledu. Pětice muzikantů vyznávající multižánrovou pestrost se tentokrát představuje v baladicko-rockové poloze.

“V syrovější a tvrdší podobě se cítíme asi nejkomfortněji,” říká frontman a manažer kapely Ondřej Dostál.

Kompletní zvuk vč. mixu a mastering tohoto singlu jsou dílem Jakuba Dostála, kytaristy a nejmladšího ze tří sourozenců.  “Píseň jsme připravovali téměř rok a vzhledem k tomu, že bylo pořád co zlepšovat, dali jsme si s vydáním načas,” přiznává Jakub. “Hudbu si v dnešní době může každý zprodukovat a nahrát i v domácích podmínkách, s minimem techniky a výsledek může být víc než uspokojivý. Obrovské díky patří kytary.cz, kterým vděčíme za to, že jsme měli možnost experimentovat se softwarem a nástroji,” doplňuje.

Nová skladba je jednou z prvních vlaštovek připravovaného alba Doma a kapela potvrzuje, že boduje u fanoušků i u posluchačů, kteří o kapele před poslechem této skladby neměli tušení. Doprovází videoklip, za kterým stojí partička nadšenců ze SPŠST Panská s věkovým průměrem 17 let. Režii měl na starost Samuel Bogner a za kamerou stál dlouholetý kolega a fanoušek kapely Petr Čížek. 

Sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi jsou zakládajícími členy kapely, proto tedy JaMarOn (čti "Džamaron"). Hudba je založená na českých textech a zabalená do moderního zvuku rock & pop s troškou folku Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík.