Jaké stoly a stolky nesmí chybět v žádné domácnosti?

19. červen 2021, 23:18
Jaké stoly a stolky nesmí chybět v žádné domácnosti?

Stoly a stolky různého druhu jsou neodmyslitelnou součástí snad každé domácnosti. Bez nich by náš domov působil pustě a poněkud neprakticky. Jaké stoly a stolky nesmí chybět ve vaší domácnosti a jak vám mohou usnadnit život během každodenních činností?

Předpokládáme, že jako vás jako první napadly jídelní a pracovní stoly, případně konferenční stolky. Stolů a stolků, které najdou u vás doma plnohodnotné využití, je však podstatně více.

Jídelní stoly

Samozřejmostí každé kuchyně, resp. jídelny, je jídelní stůl. Není nad společné chvíle, kdy se sejde celá rodina na jednom místě, aby si vychutnala nejen skvělé jídlo, ale rovněž společně strávený čas. Jídelní stoly se nejčastěji dělí na kulaté a obdélníkové. Ty můžete volit podle vaší preference, zaměřit byste se ale měli i na prostor, který máte k dispozici, počet členů domácnosti a celkový design v interiéru. Bojujete-li s prostorem, ale zároveň chcete hostit spoustu přátel, vyplatí se vám jídelní stoly rozkládací, které poskytnou místo navíc, ale v běžném provozu vám nebudou překážet.

2. shutterstock_1491432125Foto: New Africa / Shutterstock.com

Psací a pracovní stoly

V souvislosti se stoly a stolky pro každou domácnost nelze opomenout ani psací a pracovní stoly. Jen těžko bychom si totiž uměli představit dětský pokoj či pracovnu bez nich. Zatímco předškoláci a školáci potřebují psací stůl pro vypracovávání domácích úkolů, na učení a také na tvůrčí (mimoškolní) aktivity, tak pro dospělé jsou pracovní stoly nezbytným pomocníkem k provádění profesní činnosti. Vzhledem k tomu bychom rádi speciálně upozornili na výškově nastavitelné stoly, které ocení i rodiče stále rostoucích dětí, i lidé pracující z domova, kteří potřebují během dlouhého pracovního dne střídat sedací a stojící pracovní polohu.

Konferenční stolky

Konferenční stolek může mít u vás doma rozmanitá využití. Tím nejtradičnějším je jeho umístění do obývacího pokoje přímo před sedačku. Konferenční stolky však lze využít vícero způsoby. Můžete je situovat i do dětského pokoje či do ložnice, kde poslouží například na odkládání oblečení nebo dekorací. Hledáte-li multifunkční a praktický kousek v jednom, mrkněte na konferenční stolky na kolečkách, které vám umožní se stolkem mnohem snadněji manipulovat.

3. shutterstock_289819505Foto: Yulia Grigoryeva / Shutterstock.com

Televizní stolky

Když už jsme se prostřednictvím konferenčních stolků dostali do obývacího pokoje, na chvíli v něm ještě zůstaneme. Tentokrát se podíváme na zoubek televizním stolkům. Polemizovat o jejich využití by asi nemělo smysl. Vždycky ale vybírejte takový, díky kterému bude televize umístěna ve výšce vašich očí a v dostatečné vzdálenosti mezi sedačkou a televizí. 

Noční stolky

Když vás pozdě před televizí dostihne večerní únava a odeberete se do ložnice ke spánku, neměl by vám po ruce chybět noční stolek. Kromě toho, že na něm může být položena noční lampa, vám poslouží i na odložení mobilního telefonu či náramkových hodinek a jiných šperků, které během noci nepotřebujete mít na sobě. Navíc odkládací prostor nočního stolku ochotně pojme i drobnou drogerii nebo kvalitní čtení.

 4. shutterstock_1836619801Zdroj obrázku 4: Irina Shatilova / Shutterstock.com

Stoly a stolky pro každodenní pohodu

U těchto klasických druhů stolů a stolků to ale nekončí. Skvělé využití přináší stolky toaletní, odkládací, barové a servírovací, stejně jako exteriérové zahradní stoly pro venkovní grilovačky a posezení na terase. Téměř pro jakoukoliv činnost v domácnosti vám pomohou usnadnit práci, nabídnout úložný prostor, odkládací plochu, zútulnit vzhled místnosti. Tak bez kterého byste se doma rozhodně neobešli vy? 

 

Úvodní foto: Africa Studio / Shutterstock.com