Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Francie na 22. Dnech evropského filmu

3. duben 2015, 13:15
Francie na 22. Dnech evropského filmu

22. ročník festivalu Dny evropského filmu přináší opět možnost setkat se s nejlepšími počiny evropské kinematografie. Letošní program nabídne více než čtyřicítku filmů, mezi nimiž budeme mít možnost zhlédnout celkem devět francouzských snímků.

 Nový film režisérky Céline Sciamma Holčičí parta, který byl uveden jako zahajovací film sekce Quinzaine des réalisateurs na festivalu v Cannes 2014 a který nedávno získal Zvláštní cenu Lumières 2015, bude na programu v pražských kinech Lucerna a Světozor, a dále pak v brněnské Scale a v kině Panorama v Boskovicích. Další novinkou je film Láska na první boj, za nějž získal režisér Thomas Cailley Césara 2015 za nejlepší debut. Film získal Césara také za nejlepší ženský herecký výkon pro Adèle Haenel a Césara za mužský herecký objev roku 2015 pro Kévina Azaïse. V rámci festivalu si mohou diváci dále vychutnat filmy Láska (r. Michael Haneke), Kluk na kole (r. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne), Irina Palm (r. Sam Garbarski) či Pěnu dní Michela Gondryho. Tento film uváděný v sekci Film Flavour, která se inspiruje současnou tendencí Film Cusine, bude doprovázen podáváním tříchodového francouzského menu pod taktovkou šéfkuchaře Café 35 Francouzského institutu v Praze, Mohammeda Saouchi „Moma“. Francouzsko-český koprodukční snímek Concrete Stories zachycující historii panelových sídlišť napříč Evropou přijede osobně uvést francouzsko-německý režisér Lorenz Findeisen.

09. - 16. 04., PRAHA – LUCERNA, SVĚTOZOR, ROYAL
17. - 20. 04., BRNO – SCALA
20. - 26. 04., PLZEŇ, HRADEC KRÁLOVÉ, JABLONEC NAD NISOU, BOSKOVICE, HAVÍŘOV

www.eurofilmfest.cz