Festival zlatavého moku v Novém Jičíně již po sedmé

3. červen 2019, 0:11
Festival zlatavého moku v Novém Jičíně již po sedmé

Zavítejte do Nového Jičína v sobotu 22. června 2019 a oslavte s námi Pivobraní!

Akce se pravidelně v Novém Jičíně pořádá již od roku 2013, v posledních letech dosahuje dokonce mezinárodní úrovně a je největším pivním festivalem na severní Moravě.

Na návštěvníky čekají tři desítky minipivovarů, které se svými zkušenými sládky připravily více než sto druhů lahodného piva a pivních speciálů. Akce začíná v 11:00 na Masarykově náměstí a po celou dobu ji bude doprovázet bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci se mohou těšit na světelnou stěnu, holandský billiard nebo na atrakci létající sudy, kde se protivníci sráží nafukovacími pivními sudy. Chybět nebude ani oblíbená Královská pivní soutěž - běh s pivní šerpou s bečkou o objemu 30 l a 50 l. Vyhrává ten, kdo zaběhne trať v co nejrychlejším čase. Pro děti budou také přichystány tvořivé dílny, malování na obličej nebo třpytivé tetování. Klub vojenské historie představí meziválečné četníky, dobový civil a výstavu lékařské techniky minulého století.

Hudební program je tento rok opravdu nabitý. Vystoupí Petr Kolář s kapelou, Vypsaná FiXa, Mandrage, ale třeba i slovenské kapely – Virvar, Zoči Voči a další.

Festival je zároveň ekologický, místo klasických kelímků jsou zajištěny „NickNacky", tedy ekologické vratné kelímky. Pro návštěvníky, kteří si rádi vychutnají pivo ze skla, je připravena novinka v podobě pivních krýglů o obsahu 0,3 l s logem Pivobraní. K prodeji budou i další festivalové suvenýry limitované edice.

Vstupné na akci je zdarma.

Pro více informací klikněte na www.pivobraninj.cz.

Kontakt na organizátora akce
Návštěvnické centrum Nový Jičín - město klobouků
Masarykovo nám. 45/29, 741 01 Nový Jičín
Tel.: 556 768 288, 735 704 070