Divadelní festival Kutná Hora 2024

1. červen 2024, 22:56
Divadelní festival Kutná Hora 2024

Jubilejní desátý ročník Divadelního festivalu Kutná Hora (DFKH) se koná od 19. do 21. září 2024. Tento festival, zaměřený na současné autorské divadlo a aktuální společenské otázky, opět přináší pestrý program plný divadelních představení, performancí, pouličního divadla a divadla pro děti.

Festival každoročně představuje novou produkci české nezávislé scény i evropských divadel. Letos hostí také dvě významná slovenská divadla. Městské divadlo Žilina uvede inscenaci Manifest, která se zabývá nárůstem extremismu a reakcí mladé generace. Bratislavské divadlo Ludus přiveze reinterpretaci antického mýtu Odysea. Českou činohru zastoupí nejnovější inscenace Divadla X10 Filoktétés. Last minute.

Program dále obohatí pohybová inscenace Andrei Miltnerové a kol.The Power Game, zabývající se fenoménem dezinformací a zneužíváním moci. Spolek Oldstars připraví pro Kutnou Horu jedinečnou site-specific variaci na popravu Marie Stuartovny. S bazmek enterteinment se můžete vydat na audiowalk Sny z betonu a v šapitó v Brauerových sadech navštívit performativní akci z cyklu Y Event Restful garden.

DFKH se již deset let věnuje společensky kritickému divadlu a hostí i opoziční tvůrce z autoritářských zemí. Přijďte se inspirovat a užít si kvalitní divadelní zážitky v historickém prostředí Kutné Hory.

Odkaz: https://www.divadlox10.cz/dfkh