Dirty Blondes představují nový singl a klip Freedom

20. listopad 2018, 20:44
Dirty Blondes představují nový singl a klip Freedom

Pražská parta Dirty Blondes odkrývá těsně po 17.listopadu svůj třetí singl a klip z připravované desky s příhodným názvem FREEDOM.

Po divokém videoklipu k singlu Take It přicházejí „Blondýny“ s dalším singlem z připravované desky. Tentokrát se kapela dotýká vážnějšího tématu. Nová píseň poukazuje na citlivá a vážná témata, která hýbou světem.

„Textem i klipem bychom chtěli upozornit na lidskou lhostejnost, jejímž výsledkem je současné světové dění, od globálních problému, životního prostředí, přes politickou situaci, migraci až třeba po týrání zvířat. Téma svobody je pro nás hodně zásadní, protože je důležité, aby svoboda byla pro všechny a ne jen pro někoho.“, komentuje téma autor nové písně kytarista Tomáš Hamerník.

Písnička Freedom vznikla v lednu tohoto roku na writting sessions v Německu a nahrávala se na jaře ve studiu Althan v Liberci s Honzou Stehlíkem. Samotné video točila kapela v říjnu v Opavě, opět pod taktovkou režiséra Radima Kallera.

V současné době jsou Dirty Blondes na tour, jejíž česká část skončila začátkem listopadu. Nyní bude kapela koncertovat v Rakousku. V Čechách se na ně ještě můžete těšit na těchto akcích:

30.11., České Budějovice, Dead End Festival (akustický set)

28.12., České Budějovice, Klub Velbloud (The Atavists, The Hope)

31.12., Praha, Rock Café, New Year‘s Party (Queens of Everything, Time Shifters)

  22.1., Praha, Malostranská Beseda (Nano)

https://youtu.be/IOBkS7vKDuA