DANIEL PEŠTA POKŘTIL KNIHU V DOXU A VYSTAVUJE V BENÁTKÁCH

3. květen 2019, 15:41
DANIEL PEŠTA POKŘTIL KNIHU V DOXU A VYSTAVUJE V BENÁTKÁCH

Multimediální umělec Daniel Pešta vydává knihu En Bloc, která mapuje jeho tvorbu posledních deseti let

Kniha byla pokřtěna ve čtvrtek 25. dubna v Centru DOX

Komponovaný multižánrový večer doprovodila videoprojekce knihou i místy, kde umělec vystavoval, a debata s kurátorkou Terezií Zemánkovou

Během Biennale di Venezia 2019 bude Daniel Pešta vystavovat v samostatném sále v Palazzo Mora projekt TOP SECRET!


Daniel Pešta (*1959), jehož největší samostatnou výstavu v České republice s názvem DeTermination loni hostilo pražské Centrum současného umění DOX, uvede v rámci multižánrového večera svou novou knihu En Bloc, která mapuje jeho tvorbu posledních deseti let napříč uměleckými žánry a přístupy. Publikace vzdává hold výstavním prostorům a institucím, v nichž umělec svou tvorbu dosud představil, stejně jako kurátorům a osobnostem, s nimiž spolupracoval.

S aktuálním uměleckým počinem Daniela Pešty TOP SECRET! se může česká i světová veřejnost seznámit od 11. května do 24. listopadu 2019 v Benátkách v Palazzo Mora, kde se u příležitosti 58. mezinárodního bienále výtvarného umění představí v samostatném sále na kolaterální výstavě Personal Structures – Identities. Je to již třetí samostatná účast tohoto českého umělce na prestižní přehlídce současného výtvarného umění. Ve spolupráci s mezinárodním týmem kurátorů vystaví soubor děl, který se skládá ze tří asambláží (Zrození, Naděje a Vykoupení) a videoartu Řetěz, který měl premiéru právě na výstavě DeTermination v DOXu.