Chystá se vyhlášení soutěže Co je vidět okem prstenu?

12. květen 2021, 22:49
Chystá se vyhlášení soutěže Co je vidět okem prstenu?

Studenti oboru Arts management na Vysoké škole ekonomické v Praze zvou na výstavu soutěže o nejlepší umělecké dílo inspirované domem U Zlatého prstenu, která probíhá ve spolupráci s Muzeem města Prahy. Soutěž vznikla jako studentský projekt, který si klade za cíl animovat jedinečné kulturní dědictví domu.

Rozhodnutí odborné poroty bude vyhlášeno 15. 5. 2021 a vítěz posléze obdrží 2 000 Kč a hodnotné dary od sponzorů soutěže. Všechna soutěžní díla budou vystavena v domě U Zlatého prstenu a také formou webové výstavy na stránkách Muzea města Prahy. Díla budou v muzeu k vidění až do podzimu.
„Z počtu přihlášených i pestrosti zvolených uměleckých technik máme opravdu radost. Sešly se nám malby, linoryt, jedna pískovcová socha a dokonce instalace přímo na fasádě domu. Odborná porota ve složení: Jan Rousek (režisér, kurátor), Michaela Kádnerová (historička umění, publicistka, kurátorka), Iva Vachková (zástupkyně Muzea města Prahy, vedoucí lektorského oddělení) a Zuzana Strnadová (ředitelka Muzea města Prahy) se již v tomto týdnu do muzea vydá a rozhodne o vítězi. A my se už nemůžeme dočkat, až se o výsledek podělíme se soutěžícími,“ říká hlavní organizátorka soutěže Eva Valešová.
 
Do soutěže o umělecké ztvárnění inspirované domem U Zlatého prstenu se mohl zapojit každý a soutěžící nebyli omezeni výtvarnou technikou. Odměnou pro účastníky bude výstava děl přímo v domě a webová výstava na stránkách muzea. Na vítěze čeká finanční odměna v hodnotě 2 000 Kč a dary od sponzorů soutěže Aranys, Artikon KM-design.
 
Výsledky hodnocení odborné poroty organizátoři zveřejní 15. 5. v rámci slavnostního vyhlášení, které bude probíhat formou sdílení předem natočeného videa na FB události. (FB událost)
 
Dům U Zlatého prstenu, který se stal hlavní inspirací celé soutěže, se nachází v Týnské uličce a je pojmenován podle svého domovního znamení. Prsten, jako symbol kruhu, představuje ochranu před zlými silami. Pověst vypráví, že tento prsten má nadpřirozenou moc, jelikož patřil jednomu ze staroměstských strašidel. Strašidlo jednou v noci prsten ztratilo a pověrčivý majitel domu, který ho našel, si ho pověsil nad dveře.
 
Veškeré informace k soutěži a vyhlášení naleznete na Facebookovém (FB) a Instagramovém profilu (IG) projektu pod názvem Okem prstenu, kde můžete sledovat průběh soutěže a fandit soutěžícím.