Brněnský JazzFest rozvibruje geniální bubeník Chris "Daddy" Dave

13. březen 2014, 12:33
Brněnský JazzFest rozvibruje geniální bubeník Chris "Daddy" Dave

Ikonický, geniální, neznající hranic – přívlastky, kterými hudební kritici i fanoušci nešetří v případě bubeníka Chrise „Daddyho" Davea.

O pravdivosti těchto tvrzení se nyní může osobně přesvědčit i publikum brněnského Jazzfestu. Jeden z nejoriginálnějších bubeníků současnosti, jehož hudební biografii zdobí spolupráce s jazzovými velikány typu Roberta Glaspera či Sonnyho Rolinse, ale také s mainstreamovou divou Adele nebo Beyoncé, totiž v rámci svého krátkého evropského turné zavítá také do Brna. 13. dubna v Divadle Husa na provázku představí svůj inovativní stylový a rytmický koncept a společně se svojí kapelou Drumhedz rozšíří řady hvězdných hostů 13. ročníku mezinárodního festivalu JazzFest Brno.

Hudební cesta kapely Chris Davea and the Drumhedz se vyznačuje umným manévrováním mezi žánry, jeho stylový záběr sahá od moderního jazzu, přes rock až po R&B či hip-hop. Populární jazzman Robert Glasper o lídrovi prohlásil: „Chris Dave opravdu důvěrně zná jak svět jazzu, tak hip-hopu. Často narazíte na muzikanty, o kterých se tvrdí, že umí oba styly hrát, ale ve skutečnosti nedokážou vystihnout ani esenci těchto stylů, natožpak je organicky mísit. Chris se naopak na jejich pomezí pohybuje s naprostou přirozeností." Drumhedz se ovšem ve svém záběru neomezují jen na jazz a hip-hop. Hrají coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, D'Angela, Radiohead, Wayna Shortera a mnoha dalších, zařazují rovněž autorské kompozice nebo volněji improvizované plochy. A protože se na koncertech tu a tam zjeví zvláštní hosté, jako třeba Beyoncé, Mos Def, Bilal a další, obestírá formaci Chris Dave and the Drumhedz kultovní aureola.

Informace ke koncertu Chrise Davea a zbývajícímu programu festivalu jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz. Vstupenky na koncerty v cenách od 120 do 690 Kč jsou k dispozici v prodejní síti Ticketportal (www.ticketportal.cz).