Britský herec George MacKay hvězdným hostem 55. ZLÍN FILM FESTIVALU

20. květen 2015, 11:19
Britský herec George MacKay hvězdným hostem 55. ZLÍN FILM FESTIVALU

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně pravidelně vítá herecké talenty z celého světa. Horkou novinkou dramaturgů festivalu je zpráva, že se letos mezi Young Stars objeví známý britský divadelní a filmový herec George MacKay (1992). 

Festivalovému publiku se představí ve filmech Sunshine on Leith (Slunce na Leithem) režiséra Dextera Fletchera (známý herec, který získal a osobně převzal za svůj režisérský debut Divoký Bill Cenu Evropa na Zlín Film Festivalu 2012) a Bypass.

Na filmová plátna George MacKay poprvé vstoupil už v deseti letech coby jedno ze ztracených dětí Petra Pana. Zazářil v teenagerovské roli v dramatu Kluci jsou zpět (Boys Are Back), kde si zahrál syna Clive Owena, a popularitu mu přinesla role ve filmu Budoucnost nejistá (How I Live Now), kde společně s Saoirse Ronan hrají mladý pár přežívající po propuknutí třetí světové války ve Velké Británii. Na svém kontě má hlavní roli v televizní adaptaci knihy Terryho Pratchetta Johnny and The Bomb pro BBC, úspěšný film Pride, Za ty v nebezpečí (For Those in Peril) uvedený na MFF Karlovy Vary a další. V roce 2014 byl George MacKay nominován na nejvyšší britské filmové ocenění BAFTA za objev roku a byl hostem Berlinale jako Shooting Star. Aktuálně hraje ve filmu Captain Fantastic o rodině snažící se po životě v amerických lesích znovu začlenit do společnosti, který půjde do distribuce v létě.

V předcházejících letech se v sekci Young Stars na ZLÍN FILM FESTIVALU objevili Haley Joel Osment, AnnaSophia Robb, Dakota Blue Richards a další výrazné tváře světové kinematografie.