Archive koncerty na Flédě a v Lucerna Music Baru zahájí projekcí jejich filmu Axiom

13. březen 2015, 10:02
Archive koncerty na Flédě a v Lucerna Music Baru zahájí projekcí jejich filmu Axiom

Londýnský hudební kolektiv Archive přijíždí sice 17.března na Flédu a 18.března do Lucerna Music Baru především představit své letošní album Restriction, součástí mamutího evropského Restriction 2015 Tour je ale i projekce filmu Axiom, který vydali v loňském roce a ke kterému vydali samostatně i hudbu. Čtyřicetiminutový film a doprovodná hudba k němu vyšla na CD, vinylu, jako download, DVD a promítá se i v kinech.

Dva roky po vydání svého skvělého alba With Us Until You’re Dead londýnské seskupení ARCHIVE posílilo svého inventivního génia a tvořivost. Jejich album Axiom obsahuje zmíněné charakteristiky a přidává navíc duchovní rozměr plný znepokojivých metafor.

Sedm skladeb alba se neustále prolíná a vytváří čtyřicetiminutový hudební zážitek, který byl právem proměněn v soundtrack. Film, který hudba doprovází, je vizuální fantazie, která připomíná Orwellovo dílo 1984, plná témat zoufalství a boje s různými silami. Hudební krajiny ARCHIVE přetvořené do vizuálií se staly skutečným posláním, jak potvrzuje režisér Jesus Hernandez: ‘ Naší výzvou bylo přeložit scénář kapely do obrazů. Je to nejvíc vzrušující projekt, kterého jsme se účastnili.’.

‘Axiom’ od ARCHIVE je dílo k soustředěnému poslechu a je působivé samo o sobě, stejně jako v kombinaci s filmem jako celistvý zážitek. Film získal také několik cen na filmových festivalech.

Čeští fanoušci kapely Archive ho budou moc vidět před jejich koncerty 17.března na brněnské Fléďě a 18.března v pražském Lucerna Music Baru. Kapela měla své dosavadní koncerty v Praze vždy beznadějně vyprodané a ani tentokrát již v předprodejích mnoho vstupenek nezbývá.

Pražský předprodej probíhá na www.GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal, Eventim a na webu www.musicbar.cz. Vstupenky stojí 690,- Kč + poplatky, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu pak 790,- Kč.

Více info na: www.archiveofficial.com