Arakain vydává novou desku JEKYLL & HYDE

4. červen 2019, 12:33
Arakain vydává novou desku JEKYLL & HYDE

Metalová stálice Arakain přichází po třech letech s novým, již 19. řadovým albem.

To nese název JEKYLL & HYDE.

Arakain tak zahájí festivalovou sezónu skutečně v plné parádě, s novou deskou a dojde i na malou ochutnávku v live provedení.

Nové CD v podobě digipacku nese název JEKYLL & HYDE podle jedné z písní desky. Těch na ní nalezneme celkem 12 s celkovou stopáží 50 minut.

"Myslím, že deska je pestrá, protože se na ní podílíme ve čtveřici autorů, což slibuje různé pojetí pro tvář Arakainu. Řekl bych, že je i trochu rychlejší a tvrdší, s důrazem na typické kytarové riffy, které občas dají vzpomenout i na thrashové začátky, i když do starých vod se jistě nevracíme. Album dle mého názoru drží pevně pohromadě, má moderní zvuk a nedává moc času na oddech. A o to nám šlo. Z dvacítky připravených songů jsme nakonec vybrali dvanáct z nich, které považujeme za vhodné pro pojetí desky. A jsme rádi, že se nám podařilo vrátit na řadovou desku Arakainu i Lucii Bílou, která se tak po delší době představí v jedné skladbě jako člen souboru", říká Jiří Urban, kytarista a zakládající člen kapely.

Album vydává mateřská firma 2P Production a jako již tradičně v produkci členů Arakainu. Pod texty jsou podepsáni jak interní autoři Kub a Mach, tak i stálí externí spolupracovníci Protheus (Dymytry) a Fabien (Forrest Jump). Celková délka desky je 50 minut ve dvanácti písních. O výsledný mix a mastering ve studiu HollySound se postaral Martin Hollandr.

Kapela se v těchto dnech již prezentuje promo singlem "Dnes ještě ne", který je prozatím k slyšení na sociálních sítích. Fanoušci najdou novou desku v e-shopu Arakainu (shop.arakain.eu), na festivalových vystoupeních kapely a u všech dobrých prodejců. Album bude také uvedeno pro předplatitele na platformách Spotify a iTunes od 1.6.2019.