Andělíčku, vánoční strážníčku…

13. prosinec 2022, 10:01
Andělíčku, vánoční strážníčku…

Dětská vánoční divadelní představení nemohou obvykle fungovat jindy než právě o adventu, nebo v době krátce před ním. Zkuste se podívat na Dickensovu Vánoční koledu nebo na Mrazíka v červenci. 90 % procent toho kouzla bude zkrátka pryč. Důvodem pro to je atmosféra. Atmosféra napjatého očekávání, ale i obyčejného lidského souznění.

S magickou atmosférou pracuje i výjimečná vánoční pohádka O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi, která se hraje v Divadle Gong pouze jednou v roce, kdy jindy než na Štědrý den. Příběh o andělíčkovi, který zaspí zrovna v den, kdy má od dětí posbírat a doručit Ježíškovi všechna jejich vánoční přání se zrodil před více než deseti lety v hlavách herců Karla Zimy a Jarmila Škvrny. Ti na základě jednoduché obrázkové knížečky vymysleli divadelní pohádku pro svoje děti. Sami sebe pak obsadili do rolí ponocných Vávry a Šídla, lehce popletených venkovských strejců, kteří však mají dobrá srdce a záleží jim na tom, aby si všechny děti Vánoce užili, jak se sluší a patří. Jejich jediným úkolem je včas vzbudit psaníčkového andělíčka. Tento úkol je však snadný jen zdánlivě. Na malého diváka jistě zapůsobí povedená, byť minimalistická scéna a na obou hercích, kteří během hry neopustí jeviště je znát už velká sehranost. Navíc je jejich důležitým, i když neviditelným spoluhráčem a zároveň protihráčem čas. Ten báječný vánoční čas!

Pohádka O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi se hraje 24. 12. od 13. hodin v Divadle Gong.

Lístky: https://www.ticketportal.cz/Performance/567650?idpartner=132

Další představení a akce v Divadle Gong

13.10.2023, 19:00 – 21:00
Večer plný humoru s oblíbeným moderátorem, básníkem a překladatelem Ivo Šmoldasem. O hudební doprovod se postará Barbora Mottlová &... více
30.10.2023, 19:00 – 20:30
Populární komik Zdeněk Izer v zábavné show, která nenechá vaše bránice ani na chvíli v klidu! více