600 let na hoře Tábor – oslavy k výročí založení města Tábora

2. březen 2020, 2:44
600 let na hoře Tábor – oslavy k výročí založení města Tábora

Příběh města pojmenovaného po biblické hoře v Nazaretu se píše už 600 let. Vše začalo na jaře roku 1420, kdy si ostrožnu nad řekou Lužnicí vybrali husité pro založení obce, ve které si budou všichni rovni. Toto významné výročí si po celý rok připomínáme řadou kulturních akcí, mimo jiné i slavnostním představením nově vydané publikace Tábor – O městě pevnosti.

Město Tábor vydalo k výročí 600 let od založení města v roce 1420 publikaci Tábor – O městě pevnosti. Publikace navazuje na řadu Jan Žižka - O táborském hejtmanu a husitském vojevůdci a Jan Hus - O knězi, mysliteli a reformátorovi, které byly vydány v minulých letech. Nová publikace popisuje dějiny a kulturu města Tábora v období 1420-1945. Spolu s předchozími svazky vytváří ucelený obraz o historickém a kulturním vývoji Tábora od počátků do moderní doby na základě současných vědeckých poznatků. Na vydání publikace se podíleli fotografové Zdeněk Prchlík a Roman Růžička, historici Zdeněk Vybíral a Jakub Smrčka, odborný lektor Petr Čornej, jazyková korektorka Jana Křížová, překladatelka Eva Vybíralová, grafik Gustav Fifka a společnost Viva Design, s. r.o. a tiskárna GRASPO CZ, a.s.

Publikace je navržena tak, aby sloužila čtenářům dlouhodobě jako zdroj poučení a informací, je vydána v české i anglické verzi.

Slavnostní představení publikace s bohatým programem a řadou hostů je naplánované na 24. března od 16.00 hodin, a to v nádherném prostoru rekonstruovaného gotického sálu Staré radnice v Táboře, a pořádá ho město Tábor ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře.

Publikace bude v prodeji při slavnostním uvedení a poté na Infocentru Město Tábor za 249 Kč.

Přijeďte s námi oslavit 600 let na hoře Tábor!

Infocentrum Město Tábor

Žižkovo náměstí 2
390 01 Tábor

tel.: +420 381 486 230-4
e-mail: [email protected]

https://www.facebook.com/mutaborcz/

www.visittabor.eu/600let