21. ročník Pomozte dětem tradičně s Kuřetem na Velikonoční pondělí v přímém přenosu na ČT 1

4. duben 2019, 14:24
21. ročník Pomozte dětem tradičně s Kuřetem na Velikonoční pondělí v přímém přenosu na ČT 1
Pomáhat je radost! Pomozte nám pomáhat. 
Stejně jako v uplynulých dvaceti letech, tak i letos se vrátí Kuře na obrazovku České televize na Velikonoční pondělí, 22. dubna ve 21:20. 

Ve večerním programu ČT 1 přijdou v přímém přenosu podpořit sbírkový projekt Pomozte dětem: Miro Žbirka, Lucie Bílá, O5 a Radeček, Bára Basiková, Václav Noid Bárta a skupina Lake Malawi, kteří zazpívají duety spolu s talentovanými dětmi. 

Speciální pozdravy si pro 50 organizací, na jejichž činnost se v aktuálním ročníku vybírá téměř 15 milionů korun, a pro všechny diváky připravili patronka projektu Marie Doležalová, Zdeněk Godla a Bára Černošková

Pořadem provede Jolana Voldánová a bude mít náročný úkol – přesvědčit všechny dárce, aby v letošním ročníku věnovali a poslali v dárcovských DMS alespoň stejně, ne-li více, peněz než vloni.

Zmiňovaná potřebná částka pomůže 3097 dětem prostřednictvím organizací, jejichž seznam naleznete zde: https://bit.ly/2TSkjUb

 Na konkrétní příběhy dětí, kterým společný sbírkový projekt NROS a České televize pomohl, se můžete podívat zde: 

Další příběhy pomoci lze najít na YouTube Pomozte dětem

 Pomozte dětem je dlouhodobý charitativní projekt Nadace rozvoje občanské společnosti a České televizespojený s celonárodní veřejnou sbírkou zaměřenou na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem do 18 let věku v celé ČR. Od roku 1998 se podařilo rozdělit více než 233 milionů Kč, podpořeno bylo 1 467 projektů a v celkovém součtu pomohl projekt POMOZTE DĚTEM téměř 200 tisícům dětí.

 Patronkou je již pátým rokem Marie Doležalová, která je i jednou z největších podporovatelů sbírky. Aktuálně jde z každé její prodané knížky Jeden kopeček šmoulový na konto Pomozte dětem 25 Kč.

 KUŘE PŘEMÝŠLÍ, jaké způsoby pomoci by dárcům mohly vyhovovat. Kromě známých možností lze využít i následující, více informací na www.pomoztedetem.cz:

  • RCOVSKÉ SMS (DMS) informace hledejte na www.darcovskasms.cz.
  • EVOD darované částky NA ÚČET 9595959595/0600.
  • SMLUVNÍ DÁRCOVSTVÍ určené všem firmám, společnostem, právnickým i fyzickým osobám, umožňující darovat libovolnou částku (daňově zvýhodnění dárců).
  • PARTNERSTVÍ poskytující Kuřeti finance či významné služby.
  • SPOJENECTVÍ umožňující uspořádat pro Kuře sbírkovou akci.
  • HODINA DĚTEM – věnujte svých 60 minut dětem, motivujte kolegy a společně darujte hodinovou mzdu – www.hodinadetem.cz.
  • ČLENSTVÍ v Klubu přátel Kuřete.
  • POSKYTNUTÍ SLUŽEB BEZPLATNĚ – i nefinanční pomoc je významná a potřebná.
  • ZAKOUPENÍM RKA v celorepublikové sbírce PEŘÍČKOVÝ TÝDEN (22. 4. – 28. 4. 2019). 

 Na klip Písně pro Kuře, kterou pro sbírkový projekt Pomozte dětem složila skupina O5 a Radeček, se můžete podívat zde:

 O NROS

Nadace rozvoje občanské společnosti(NROS) oslavila vloni 25 let existence. Patří k největším a nejstabilnějším grantujícím nadacím v České republice. Jejím dlouhodobým posláním je poskytování pomoci tam, kde je pomoc potřeba. Od svého založení úspěšně podpořila více než 7 000 projektů částkou přesahující 1,8 miliardy korun. Nadační příspěvky poskytuje z grantových programů pocházejících ze zdrojů Evropského hospodářského prostoru, ale i z individuálních či firemních zdrojů.