17. září můžete zažít Pragovku jinak!

11. září 2022, 7:06
17. září můžete zažít Pragovku jinak!

Dne 17. září zahájí galerie na Pragovce poslední výstavní dějství celoročního cyklu nazvané Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle / Urge. Svou tvorbu představí celkem 37 českých a zahraničních umělců na 1100 m2.

Dějství je rozděleno do dvou výstavních projektů. Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle pod kurátorským vedením Lucie Nováčkové, Terezy Novákové, Petry Jandy a Martiny Fridrichové v Pragovka Gallery mapuje aktuální tendence týkající se textilních principů a technik a zasazuje je do kontextu současného umění. The White Room návštěvníkům otevře projekt Urge, který tvoří tři samostatné výstavy. Jejich kurátorkou je Jagna Domżalska. Jejich společným tématem je zkoumání instinktů, hluboce zvnitřněných potřeb a tuh. Zahájení proběhne v rámci sousedské slavnosti plné umění Zažít Pragovku jinak 17. září. Výstavy pak budou otevřeny od 18. září do 17. prosince 2022.

Na celodenním uměleckém festivalu Zažít Pragovku jinak si budou moci malí i velcí návštěvníci vyzkoušet už od 10 hodin na workshopech textilní techniky a výtvarné techniky. Pro širokou veřejnost bude možné také vyměnit rostliny i vintage oblečení na sousedském swapu. Nebudou chybět umělecké performance a od 18 hodin zahájení výstav Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle a Urge. Celou slavnost zakončí sólový projekt Emy Brabcové, hlasu a spoluzakladatelky skupiny Khoiba, a hudební projekt Daniela Vlčka, Toma Kotíka a jejich hostů.

Více informací najdete ve FB události a na x.pragovka.com.