Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Stjepan Hauser z 2cellos vystoupí v Praze v doprovodu orchestru

24.5.2020, 20:00 – 22:00

Stjepan Hauser známý z celosvětově populárního dua 2cellos se v příštím roce v doprovodu orchestru vydá na rozsáhlé evropské turné s klasickým repertoárem.

Čeští příznivci se ho dočkají 24.května, kdy s Bohemian Symphony Orchestra Prague pod vedením dirigenta Roberta Zieglera vystoupí v Tipsport Areně.

Impulsem k turné bylo Hauserovo vystoupení v Záhřebu v roce 2017 se Záhřebskou filharmonií, jehož záznam se stal fenoménem na YouTube. Jen Albioniho Adagio v Hauserově podání zhlédlo na čtyřicet miliónů diváků.

„Některé klasické kompozice se mi během života a kariéry zapsaly do srdce opravdu hluboce. Skladby, které obsahují zvláštní drama, dynamické melodie a hluboký romantismus. Teď mám příležitost zahrát si některé tyto klasické kusy s celým orchestrem a sdílet svoji vášeň pro tuto hudbu způsobem, jaký jsem si vždy představoval," netají se Stjepan Hauser nadšením z nadcházejícího turné, které podpoří i vydáním sólového alba.

Stjepan Hauser se narodil 15.června ve městě Pula v Chorvatsku do hudební rodiny, od které se mu dostalo první hudební výchovy. Studoval v Záhřebu a následně v Londýně i ve Spojených státech. Vystupoval ve více než čtyřiceti zemích na všech kontinentech a v bezpočtu prestižních sálů jako Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Amsterdam Concertgebouw, Southbank Center a mnoha dalších. Je držitelem celkem jednadvaceti mezinárodních ocenění a díky svému renomé byl i dvakrát pozván na Gala koncert pro HRH Prince Charlese v Buckinghamském paláci a v St. James paláci. Stjepan Hauser spolupracoval s nejuznávanějšími violoncellisty na světě, jako jsou Mstislav Rostropovič, Bernard Greenhouse, Heinrich Schiff, Frans Helmerson, Arto Noras, Young-Chang Cho nebo Reinhard Latzko. Řadu mezinárodních ocenění mu vyneslo i účinkování ve slavném Greenwich Triu.

Ticketportal