Štěpán Pastula - Malý Tibet

10.11.2019, 14:45 – 16:45

Lákají vás vysoké hory, oblasti buddhistických kultur, místa provoněná obětními tyčinkami a věčným zvukem třepotajících se modlitebních vlaječek? Vidíte v těchto místech čistotu, krásu a nalézáte u místních lidí pokoru a čistý úsměv.

Pokud ano, bude se vám líbit mé povídání o této oblasti, pokud ne, přijďte a přesvědčím vás o opaku. Do oblasti Ladaku, Malého Tibetu jezdím od roku 2010 a od té doby jsem ve zdejším kraji strávil dohromady více jak dva a půl roku života. Poslechněte si vyprávění mých zkušeností a zážitků z období, působení jako dobrovolný učitel, pobytů zimních I letních. Uvidíte fotografie ze života obyčejných lidí žijících v neobyčejných podmínkách na střeše světa" 

Co takový pobyt naučí, dá, či vezme? Projdeme se zde za horkých letních dní, při podzimních bouřích a navštívíme I Zanskar v zimě, v mrazech pro našinec nepředstavitelný.  Jedno místo a nespočet tváří. Nahlédneme jak na vlídnou, tak na tu drsnější, která nás navrátí k základním hodnotám a vděčnosti za věci běžné. Pojďte se podívat za hranice všedních dnů, do míst, kde mráz a led je vaším stálým společníkem. Ač neustále v chladu, zdejší kultura vás zajisté zahřeje.

Kde:

Congress centre Palace Pardubice, Masarykovo nám. 2799

Ticketportal