Budoár staré dámy, Květy (open air)

28.6.2023, 19:30 – 23:59

Tečka za další sezonou v Kaštanu.

Cena vstupenky: 275 Kč

Budoár staré dámy​:
Marta Kovářová, Tomáš Ergens, Marek Laudát, Petr Fučík
Alternativa jak Brno! Znepokojivépísničky, kterým můžete věřit. Nezaměnitelný projev frontmanky Marty Kovářové strhne, zmrazí, rozesměje. Nebanální slova, neposedná hudba, nepřenositelný účinek! 2020 v Kaštanu pokřtili zatím poslední desku Kostřičky, a o rok později k nim přibyla bubenická legenda Petr Fučík (Čvachtavý lachtan, CS_zvuk, Furré, DG 307, Pátí na světě...)

Květy:
Martin E. Kyšperský, Aleš Pilgr, Ondřej Kyas, Jura Habarta
Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Počínaje rokem 2016 hraje ve nové sestavě, zaměřené více na elektroniku, kde dlouholeté duo Martina Kyšperského a Aleše Pilgra doplnil multiinstrumentalista Ondřej Kyas. Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Kapela se časem dostala do mnoha zemí (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko). Od roku 2004 vydává svoje alba u Indies Scope, a u Polí5. Téměř za všechna byla nominována na cenu Anděl, třikrát (2006, 2009, 2015) také cenu získala. Alba jsou vysoce oceňována v anketách různých rádií (Radio Wave, Proglas..)
Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla.
Nedávno sestavu opustil bubeník Jakub Kočička (nadále Mucha a Marie Kieslowski), Aleš Pilgr se vrátil za bicí a nově přibyl baskytarista Jura Habarta

SMS Ticket