Představení Gefühl und Cit česko-německého divadelního spolku Das Thema

16.9.2022, 19:00 – 23:59

Akce se koná v rámci festivalu Frýdlantsko Franze Kafky.

Představení Gefühl und Cit česko-německého divadelního spolku Das Thema
  • Adresa:
    Zámecká
    Frýdlant 464 01

Kde jsme byli před 100 lety a kde jsme dnes my Češi, Němci, Rakušané… Švýcaři?
První česko-německý kabaret bude nemilosrdně a s totálním osobním nasazením v divokých a něžných jazykových šarvátkách zkoumat existenční i banální otázky o vlastní identitě a vnímání (méně-)cennosti v česko-německém kontextu.

Proč jste tady vůbec žili (spolu) a žijeme (spolu)? Obecenstvo bude čelit kreativnímu a analytickému tsunami odlišností, které se promítají na pozadí obvyklých všedností a mimořádných situací. Podle spolku Das Thema jde o představení velmi osobní, ale trapné? Nikdy!

Cit (něm. Gefühl, čti: gefýl) = křičící láska, česko-německé variace na zpěv hrdliček, kulturní stihomam a ztracená identita, náruživá kulturní slátanina, okázalá jazyková rozmrzelost, nadšená žvanivost i nechutné lingvistické knedlíky.

To téma / Das Thema je 1. česko-německý kabaret, který ve svých dvojjazyčných představeních usiluje o kultivaci vztahů mezi Německem a Českem všemi prostředky a formou osobní a vroucí diplomacie. Do hlavního týmu patří český performer, mim a tanečník Roman Horák, německý textař a zpěvák Sven Ofner, švýcarský hudebník a režisér Philipp Schenker a česká herečka, zpěvačka a terapeutka Markéta Richterová.

Více na: www.dasthema.cz