TŘEBOŇ: koncert mezzosopranistky EDITY ADLEROVÉ - Nejkrásnější světové melodie

28.7.2022, 19:30 – 20:30

Edita Adlerová, naše významná mezzosopranistka zazpívá slavné skladby jako Měsíčku na nebi z Dvořákovy Rusalky,  Largo z Dvořákovy Novosvětské symfonie, Non so piu z Figarovy svatby od W.A. Mozarta, Viljo, ó Viljo z operety Veselá vdova, Memory z muzikálu Cats, dále písně od G.Gershwina a L.Bernsteina, slavná filmová melodie od Ennio Morricone Tenkrát na Západě a další krásné skladby klasické i současné hudby. Koncert na pohodu a pro radost je doplněn několika klavírními sóly jako je např. Bugatti Step od Jar. Ježka v podání  vynikajícího klavíristy Jiřího Knotte.

Cena vstupenky: 350  Kč
TŘEBOŇ: koncert mezzosopranistky EDITY ADLEROVÉ - Nejkrásnější světové melodie
  • Adresa:
    Zámek
    Třeboň 379 01

 Přijměte pozvání na koncert Edita ADLEROVÁ, mezzosoprán a Jiří KNOTTE, klavír 
NEJKRÁSNĚJŠÍ SVĚTOVÉ MELODIE
(klasická, muzikálová a filmová hudba)

čtvrtek 28. července 2022
19:30 hodin
Konírna zámku Třeboň

Vstupné: 350,- Kč
(předprodej v TIC Třeboň / www.itrebon.cz

* * * * *

Edita ADLEROVÁ  -  mezzosoprán      

Významná česká mezzosopranistka Edita Adlerová vystudovala u prof. Svatavy Šubrtové. V roce 1991 absolvovala s rolí Carmen v Divadle J.K.Tyla v Plzni a stala se tak nejmladší Carmen v historii české opery. Vzdělávala se dále studijními pobyty na mistrovských kurzech u prof. Andreje Kucharského (Mnichov) a prof. Iriny Kondratěnko (Lotyšsko). Je držitelkou ceny Českého hudebního fondu a spolupracuje s Českým rozhlasem a Českou televizí. Je členkou Originálního hudebního divadla Praha,
kde se již přes dvacet let věnuje interpretaci díla Antonína Dvořáka. Řadu let působila jako sólistka divadla „Le Grand Théâtre du Puy du Fou“ ve Francii. Pro prohloubení své specializace vystudovala obor Hudební věda na Masarykově univerzitě v Brně. Pro množství získaných zkušeností a pro svou zálibu ve výuce své schopnosti zúročuje a předává studentům Konzervatoře Teplice a též ve vlastním hudebním studiu VOICE & MUSIC v Praze 1. 

Edita Adlerová se věnuje převážně koncertní činnosti - zpívá sólové party oratorií s orchestry a účinkuje v programech s komorním obsazením. Vytváří autorské moderované hudební projekty, jako například „Španělský večer s Carmen“, „George Gershwin - Muž, který neodešel“, „Santiniho tajemství“ a další tématické programy. Společně se sopranistkou Annou Hlavenkovou založila soubor Canto Dolce, který se zaměřuje na barokní hudbu. Vystupuje na významných mezinárodních festivalech - Pražské jaro, Classique au large (Francie), Music Festival Gorizia (Itálie), Smetanova Litomyšl, Struny podzimu, Třeboňská nokturna, Hudební festival L.van Beethovena Teplice. Zpívala v katedrále sv. Víta v Praze spolu s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou při slavnostní mši za vlast u příležitosti 700. výročí od narození Karla IV.  Je zvána a zúčastňuje se svým zpěvem též při adventních koncertech ČTV v pražských kostelech.

Jako sólistka vystupuje s českými i zahraničními hudebními tělesy a s předními dirigenty - Serge Baudo, Petr Altrichter, Leonardo Martinez, Benjamin Ashkenazy, Charles Olivieri-Munroe v nejlepších koncertních sálech - Palau de la Música Catalana Barcelona nebo KKL Luzern aj. V komorních projektech spolupracuje s vynikajícími umělci - klavírista Emmanuel Quiquemelle, sopranistka Gabriela Beňačková, varhaník Vladimír Roubal, kytarista Miroslav Žára nebo violista Vladimír Bukač. Spolupodílela se na několika CD a natočila dvě profilová CD. Koncertuje s vynikajícím Orchestre Philharmonique de Prague, Geneva Production a její interpretaci mnohých hudebních děl mohli slyšet posluchači v Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Polsku, Slovensku, Švýcarsku, Lotyšsku, Gruzii, Moldávii, Španělsku, Maroku, Egyptě a Spojených Arabských Emirátech.