Letní pití vína & gastro festival na nádvoří zámku Valtice aneb Valtice po italsku

2.7.2022, 10:00 – 3.7.2022, 22:00

Letní pití vína & gastro festival na nádvoří zámku Valtice

Ve dnech 2. a 3. července se v prostorách valtického zámku uskuteční letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem. Degustace vína a pokrmů proběhnou na zámeckém nádvoří, příjemnou letní atmosféru dotvoří cimbálová muzika k tanci i poslechu. 

Italské speciality

Šestý ročník letní akce na vnitřním nádvoří se opět ponese v duchu Itálie a italských specialit. Akce Valtice po italsku / Valtice all 'Italiana představí italské tradice nejen v kulinářské oblasti a výrobě vína, ale také chce ukázat lokální produkty, italskou módu a design, letos v zastoupení například skútrů Vespa a Piaggio a vozidel Fiat a Alfa Romeo z nabídky Auto Hemala

Víno

Pro dokonalé propojení Itálie a Valtic bude tento letní festival hostit také přehlídku valtických, ale i dalších moravských vinařů. Moravská vína nemohou na letní akci ve Valticích chybět! 

Vstup na celou akci je zdarma, víno a pokrmy se kupují na stáncích v hotovosti v českých korunách. Vstup do areálu je vždy od 11 hodin.

Akce je podpořena Národním památkovým ústavem, Jihomoravským krajem, Vinařským fondem, Společností přátel Itálie a italským konzulátem v Brně.

HUDEBNÍ DOPROVOD:

Sobota 2. července

  • 16:00 - 22:00 cimbálová muzika Starobřeclavská

Neděle 3. července

  • 16:00 - 22:00 cimbálová muzika Starobřeclavská

ITALSKÉ SPECIALITY:

MORAVSKÁ VINAŘSTVÍ:

LETNÍ OSVĚŽENÍ:

  •  

Fotky ze 3. ročníku v roce 2019