Výstavy Bogusław Bachorczyk: Na zemi, Bartosz Kokosiński: Mezera a Symularis

29.1.2022, 9:00 – 16:00

Srdečně Vás zveme na tři výstavní projekty, které probíhají v Galerii Dolu Michal.

Cena vstupenky: 60,- Kč (senioři 65+, mládež 18–25: 50,- Kč, děti 6–18: 20,- Kč, děti do 6 let: zdarma), , ,  Kč

Bogusław Bachorczyk: Na zemi – místnosti, kurátoři: Gabriela Pienias, Tomáš Koudela

Bartosz Kokosiński: Mezera – cechovna, kurátoři: Gabriela Pienias, Tomáš Koudela

Symularis – sprchy, kurátoři: Tomasz Wendland, Remigiusz Suda

 

Bogusław Bachorczyk

* 1969, Sucha Beskidzka, PL

Bogusław Bachorczyk je polský malíř, sochař, multimediální umělec a kurátor. V letech 1993–1998 studoval v ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Krakově u Włodzimierze Kunze, kde od roku 2002 působí jako pedagog, od roku 2018 jako vedoucí 3. interdisciplinárního ateliéru. V roce 2019 se stal profesorem. Ve své tvorbě se zabývá převážně tématy historie, času, identity a paměti. Dotýká se taktéž témat souvisejících se současnými definicemi maskulinity, mužské tělesnosti a sexuality. Jeho díla byla prezentována na více než padesáti samostatných a kolektivních výstavách v Polsku i v zahraničí. Autor žije a pracuje v Krakově.

Bartosz Kokosiński

*1984, Siewierz, PL

Bartosz Kokosiński je polský malíř, tvůrce malířských instalací a videí. Žije a pracuje ve Varšavě. Studoval v ateliéru Malby na Akademii Sztuk Pięknych v Krakově u prof. Adrzeja Bednarczyka a Witolda Stelmachniewicza. Patřil do krakovské skupiny Silnia. Je stipendistou Ministerstva kultury a národního dědictví (2002, 2007, 2012) a laureátem Nadace Slizabeth Greenshiels (Kanada, 2006). V roce 2014 obsadil místo v žebříčku mladých umělců „Kompas Młodej Sztuki“. Umělec na výstavě mimo jiné představí také dřevěné rámy, které vytvořil speciálně pro tuto událost, pro specifický prostor Galerie Dolu Michal. Myšlenka této intervence je kombinací jeho předchozího výzkumu v rámci malířského obrazu, který autor chápe jako objekt, a zážitku z návštěvy Dolu Michal a jeho výjimečného génia loci.

Symularis

Mezinárodní kolektivní výstava.

Vystavující autoři: Filip Gahewski, Lesław Tetla, Erez Gavish, Andreas Guskos, Sanae Yamada, Tetsuo Yamashige, Ulrike Eller-Ruter, Anna Kołacka, Dariusz Gajewski, Arkadiusz Ignaszak, Remigiusz Suda, Maciej Osmycki, Jakub Palka, Tomasz Wendland, István Erőss, Istvan Zakarias, Zsigmond Luca