Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Přednáška o knihovně jezuitské koleje v Telči

13.8.2020, 18:00 – 23:59

Výstavu Telč a jezuité. Řád a jeho mecenáši bude přes léto doprovázet obsáhlý přednáškový cyklus. Druhá přednáška s názvem Knihovna jezuitské koleje v Telči představí dosavadní poznatky o fungování a obsahu knihovny telčského řádového domu. 

Cena vstupenky: Vstup zdarma. , , ,  Kč

Výklad se zaměří na předpisy, kterými se jezuité řídili při správě svých knihoven, dějiny telčské knihovny a na úlohu knihovníků při její správě. Bude prezentována struktura knižního fondu i osudy knihovny po zrušení řádu. Část jezuitského knihovního fondu se nyní nachází  v knihovně novoříšské kanonie, jež v roce 1776  zakoupila nejen více než 600 knih, ale i knihovní nábytek.

Přednáška se koná ve čtvrtek  13. srpna 2020 v 18.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy univerzity v Telči. Přednáší Mgr. Hedvika Kuchařová, Ph.D. Vstup zdarma.