Léčba železem a ohněm. Umělecký kovář Pavel Tasovský vystavuje na náměšťském zámku

27.6.2021, 9:00 – 29.8.2021, 17:00

Výstava kovových objektů a skulptur uměleckého kováře Pavla Tasovského na obou nádvořích zámku a v zámeckém parku

Cena vstupenky: Vstup volný, , ,  Kč

Léčba železem a ohněm 

 

Motto: "Co nevyléčí léky, vyléčí železo, co nevyléčí železo, vyléčí oheň, co nevyléčí oheň, je třeba pokládat za nevyléčitelné."  Hippokratés

 

 

Přijměte pozvání na společnou léčbu kovovými objekty tvořenými za pomoci ohně, rukou a myšlenek v ateliéru náměšťského uměleckého kováře Pavla Tasovského (*1960). Tato léčebná terapie bude probíhat na zámku v Náměšti nad Oslavou po oba prázdninové měsíce.

 

V zámeckém parku bude instalováno několik velkých ocelových objektů určených pro zásadní změnu duševní a fyzické kondice. Je známo, že lidský organismus potřebuje železo, tady budete mít jedinečnou příležitost. Můžete se ho dotýkat, můžete ho objímat stejně jako stromy v parku. Můžete si snít své příběhy a hledat nové názvy prostřednictvím vystavených děl. Máte zde naprostou svobodu myšlení a léčby.

 

Na obou nádvořích zámku se objeví subtilnější kovářská tvorba. Zde se mohou návštěvníci - pacienti setkávat a meditovat s Tasovského tvorbou inspirovanou přírodou a běžnými životními příběhy. Na vnitřním nádvoří pak dá autor možnost částečně vyléčeným hledat sama sebe. Okolo renesanční fontány bude instalováno 12 znamení zvěrokruhu a zde tak budou všichni moci kriticky i nekriticky nahlédnout do svých vlastních osobností.

 

Přejeme příjemnou léčbu.

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 27. června 2021 v 16 hodin na vnitřním nádvoří zámku.

 

Výstava v parku i na obou nádvořích bude volně přístupná denně mimo pondělí v návštěvní době zámku 9 - 17 hodin.