Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Hovory s kastelány: O zámku Sychrov s Milošem Kadlecem

8.12.2020, 17:00 – 23:59

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta.

Cena vstupenky: zdarma, , ,  Kč
Hovory s kastelány: O zámku Sychrov s Milošem Kadlecem

Zámecké pokoje jsou zařízeny původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky; většina místností také vyniká bohatou řezbářskou výzdobou. Zámek poskytuje dokonalou představu o tom , jak se ve 2. polovině 19. století žilo na venkovském sídle bohaté šlechtické rodiny.

Historií objektu Vás provede kastelán PhDr. Miloš Kadlec , a to v úterý 8. prosince v 17.00 hodin. Přednáška se koná v pražském sídle NPÚ v domě U Voříkovských (Liliová 5). Vstup na přednášku je zdarma.

Generální ředitelství Národního památkového ústavu pokračuje také letos v cyklu přednášek pro veřejnost nazvaném Hovory s kastelány. Vybrané hrady a zámky, zajímavosti z historie i osobní příběhy představí osoby nejpovolanější – správci památek.