Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Pod rukama restaurátorů - promítání jedinečného dokumentu

12.10.2019, 13:00 – 14:00

Nahlédněte s námi pod ruce restaurátorům v dokumentu Piaristický kostel Nalezení sv. Kříže v Litomyšli - Záchrana a restaurování interiéru.

Cena vstupenky: , , ,  Kč
Pod rukama restaurátorů - promítání jedinečného dokumentu

Dokument představuje jedinečnou možnost sledovat průběh obnovy interiéru kulturní památky krůček po krůčku. Které práce probíhají přímo na místě a které v restaurátorských dílnách? Jak se transportují sochy, obrazy? Prostřednictvím dokumentu to nyní můžete zjistit.

Piaristický kostel v Litomyšli patří k nejvýznamnějším barokním stavbám ve východních Čechách. Kvůli kritickému stavu budovy bylo téměř celé vybavení interiéru v minulosti demontováno a kostel byl dlouhá léta veřejnosti nepřístupný. O průběhu obnovy vypovídá výjimečný dokumentární film zaznamenávající průběh restaurátorských prací na kostelním mobiliáři v letech 2011-2015. Vedle rozhovorů s restaurátory jsou ve filmu ukázány také záběry z průběhu restaurátorských prací.

Délka: 56 minut
Jazyk: český s anglickými titulky