Zámek Zbiroh

  • Adresa:
    Zámek
    Zbiroh 338 08

Otevírací doba Zámek Zbiroh

Leden až prosinec     10.00 - 18.00

Z nejasných obrysů svého vzniku se románsko-gotický hrad Zbiroh vynořuje na sklonku 12. století jako nejstarší české šlechtické sídlo u nás. Původní hradní části dodnes dominuje nejstarší samostatně stojící hlásná věž na našem území, ukrývá se zde vůbec nejhlubší studna v Evropě a jako perla ji zdobí jedna z nejstarších hradních kaplí u nás. Svou dnešní podobu rozlehlého renesančního zámeckého sídla Zbiroh získává v samotném závěru 16. století, v držení císaře Rudolfa II. Habsburského.

Zámek, i jeho malebné okolí, si již v minulosti oblíbila řada významných osobností. Jednou z těch nejvýraznějších je bezesporu Alfons Mucha, který na zámku téměř 20 let žil a vytvořil zde kompletní Slovanskou epopej.

Dnes nabízí zbirožský zámek svým návštěvníkům, hostům a klientům prvotřídní servis v rámci gastronomických služeb. Kompletní tým Chateau Zbiroh s.r.o. zajišťuje široké spektrum korporátních, ale i soukromých akcí. Řadu renomovaných ocenění získal Chateau hotel nebo pohádková svatební agentura Chateau Wedding. Denně je hostům otevřená restaurace U Rudolfovy kratochvíle a expozice s poutavým příběhem historie hradu a zámku, ale i rytířů templářského řádu.

Jako dopravu na zámek Zbiroh doporučujeme využít vlakové nebo autobusové spojení, které jezdí přímo do Zbirohu. Pro parkování na zámku Zbiroh je vhodné využít pakoviště přímo v areálu zámku.