O pejskovi a kočičce - Říše loutek

3.10.2021, 14:00 – 17:00

Pejsek a kočička spolu bydlí v domečku a snaží se všechno dělat tak, jak to dělají lidé. Někdy se jim to daří docela dobře, ale většinou to všelijak popletou.

O pejskovi a kočičce - Říše loutek
  • Adresa:
    Žatecká 98/1
    Praha 110 00

Pejsek a kočička spolu bydlí v domečku a snaží se všechno dělat tak, jak to dělají lidé. Někdy se jim to daří docela dobře, ale většinou to všelijak popletou. V našem představení pejsek a kočička myjí podlahu, a protože se pořádně zašpiní, tak se také vyperou a usuší. Potom se pustí do pečení dortu. Snesou všechny dobroty, které mají doma, a myslí si, že takový dort bude ten úplně nejlepší. Ale dort jim sežere hladový pes a má z toho jen velké bolení břicha. Po přestávce se pejsek a kočička probudí do zimní nálady. Najdou dopisní schránku plnou dopisů od dětí, a tak jim, jako slušně vychovaní tvorové, píší odpověď. Psaní nesou na poštu, ale mezitím jejich domeček zapadá sněhem. Pejsek domeček vyčenichá podle syrečku, který zůstal uvnitř.

O autorovi
Josef Čapek (1887–1945) je známý český malíř, ilustrátor a spisovatel. Se svým bratrem Karlem psal povídky a divadelní hry, nejznámější je hra Ze života hmyzu. Psal také samostatně, pro dospělé i pro děti. Jeho Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu dětské literatury. Byl redaktorem, kritikem i jevištním výtvarníkem. Čapkovy obrazy dokáží potěšit, ale také vyburcovat z netečnosti. Josef Čapek patří k nejvšestrannějším osobnostem české kultury.

Zajímavost
O pejskovi a kočičce je nejčastěji hrané představení Říše loutek. Už bylo sehráno více než 600x a vidělo je víc než 100 000 diváků. Toto představení  potěšilo i děti na Ukrajině, v Rumunsku a Srbsku.

Autor: Josef Čapek - Karel Makonj
Loutky a výprava: Ivan Antoš
Hudba: Milan Jíra
Režie: Hana Zezulová

Vhodné pro děti od 3 let.

 Prodej vstupenek v pokladně divadla 1 hodinu před představením. Rezervace vstupenek na tel. 222324565.